RegionWiadomość dnia

Nieuczciwie wypełniona deklaracja skończy się mandatem? Tak będzie w Bielsku

Bielsko-Biała bierze się za tych, którzy nieuczciwie wypełniaja deklaracje dotyczące wywozu śmieci. Chodzi np. o celowe zaniżanie liczby domowników. Straż miejska zyskała nowe uprawnienie i przeprowadza kontrole – jak coś jest nie tak, to mogą wystawić 500 zł mandatu, choć na razie wobec mieszkańców są pobłażliwi.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W Bielsku-Białej na razie są wyrozumiali i zgodnie z decyzją prezydenta dają mieszkańcom szansę na uregulowanie swojej sytuacji. Po apelach w mediach Jarosława Klimaszewskiego wiele osób skorygowało swoje deklaracje. czytamy na łamach strony internetowej Radia Bielsko. A chodzi o deklaracje dotyczące wywozu śmieci. Mieszkańcy mają złe tendencje do celowego zaniżania liczby mieszkańców by płacić mniej. Podobno również uciekają od zapłaty za wywóz. W związku z nadaniem nowych uprawnień strażnicy miejscy mogą wystawić po kontroli mandat w wysokości nawet 500 zł. Grzywna może być wyższa jeśli z jakiś powodów sprawa trafi do sądu. Reasumując, mieszkańcy mają czas bo na razie strażnicy miejscy upominają, ale od października nikt z nieuczciwymi mieszkańcami nie będzie się patyczkował.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

źródło: Radio Bielsko
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close