RegionWiadomość dnia

Nieudane włamanie, narkotyki i para z Katowic. Historia kryminalna ze Śląska!

32-latka i 37-latek zatrzymani, w związku z włamaniami do odkurzaczy, znajdujących się w myjniach samoobsługowych. Po przeszukaniu auta i mieszkania, okazało się również, że posiadali znaczne ilości amfetaminy. Zdziwiona zatrzymaniem para usłyszy zarzuty.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Jakiś czas temu do kobiernickiego komisariatu wpłynęło zgłoszenie, o włamaniu do odkurzacza samoobsługowego, na jednej z myjni automatycznych przy ul. Żywieckiej. Złodzieje próbowali ukraść pieniądze znajdujące się w automacie, ale właściciel kilkam godzin wcześniej maszynę opróżnił. Straty po samej próbie kradzieży zostały ocenione na około 1000 zł, w związku z czym Policja od razu zaczęła poszukiwania rabusiów. Na podstawie monitoringu, namierzono osobowe Audi, jakim mogli się poruszać potencjalni sprawcy zdarzenia. Mundurowi odtworzyli drogę odskoku przestępców i następnego dnia ku ich zdziwieniu zapukali do drzwi ich mieszkania. 32-latka i 37-latek z Katowic byli podobno bardzo zdziwieni interwencją funkcjonariuszy Policji. To nie koniec tej dziwnej historii. W wyniku  przeszukania samochodu oraz mieszkania, kryminalni znaleźli blisko 40 gram amfetaminy. Para trafiła do policyjnego aresztu.

Jak czytamy na stronie Śląskiej Policji Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy podejrzewali, że para może mieć na koncie więcej podobnych włamań. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Oprócz próby włamania do myjni w Kobiernicach, jeszcze tego samego dnia włamali się do odkurzacza samochodowego w Lipowej w powiecie żywieckim, skąd skradli ponad 1,5 tys. złotych. Śledczy ustalili także, że 37-latek włamał się do odkurzacza na myjni w Oświęcimiu, powodując łącznie straty blisko 30 tys. złotych. –  

32-latka została objęta dozorem policyjnym. Wobec jej 37-letniego partnera został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu. Obojgu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna może zostać potraktowany przez sąd bardziej surowo, ze względu na popełnione w przeszłości przestępstwa.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

źródło: Sląska Policja

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close