AlarmRegion

Ożarowice: Zaciemnienie jak przed bombardowaniem! A złodzieje grasują w najlepsze! [WIDEO]

Tu jest nie tylko niebezpiecznie – ale i nieprawdopodobnie ciemno. Mieszkańcy ulicy Kamiennej w sołectwie Celiny w Ożarowicach – narzekają, że z powodu braku oświetlenia nie mogą się czuć tutaj bezpiecznie. W ubiegłym roku z posesji na której pani Martyna Dyszy buduje dom – skradziono sprzęt o niemałej wartości 16 tys złotych.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Mieszkańcy całej tej ulicy pisali, petycję, pisali pisma, wszyscy wnioskowaliśmy o oświetlenie, bo jest tutaj ciemno – mówi Martyna Dyszy, która buduje dom w Ożarowicach.

Na razie przy domu pani Martyny jest słup bez lampy – i choć są chęci by działała, nie ma póki co takiej możliwości. -Chcieliśmy własnym kosztem zamontować tę lampę, ale wójt się nie zgodził dodaje Martyna Dyszy.

Wójt tłumaczy, że na oświetlenie tutaj na razie jest za wcześnie. Ma wystarczyć to które jest obok, ale, które dobrej widoczności nie zapewnia.

-Nie powinniśmy oświetlać tego, co się dopiero buduje i tworzy. Z jakich pieniędzy? Jak będą mieszkańcy, będą podatnicy to dostaną. Tutaj z dziada pradziada wszyscy tworzą ten dobrobyt, majątek. Tak się dzisiaj porobiło, że młodzi ludzie kupujący działki żądają od razu wszystkiego. Chcą mieć kanalizację, drogę i oświetlenie i przystanki autobusowe. Zapracujmy na to najpierw wszyscy, nie od razu Kraków zbudowano – uważa Grzegorz Czapla, wójt gminy Ożarowice.

Na razie przy domu pani Martyny jest słup bez lampy – i choć są chęci by działała, nie ma póki co takiej możliwości. -Chcieliśmy własnym kosztem zamontować tę lampę, ale wójt się nie zgodził - dodaje Martyna Dyszy
Na razie przy domu pani Martyny jest słup bez lampy – i choć są chęci by działała, nie ma póki co takiej możliwości. -Chcieliśmy własnym kosztem zamontować tę lampę, ale wójt się nie zgodził – dodaje Martyna Dyszy

Na razie mieszkańcom pozostaje zdać się na ochronę policji.

-Po każdym takim zgłoszeniu, nawet bez takiego zgłoszenia policjanci patrolują każdą miejscowość w powiecie tarnogórskim. Bardzo często pojawiają się też policjanci nieumundurowani w pojeździe nieoznakowanym. I tych policjantów już mieszkańcy nie widzą, a mogą się czuć bezpiecznie, bo oni też patrolują to miejsca – podkreśla sierż. szt. Jacek Mężyk, KPP w Tarnowskich Górach.

Tyle, że w takich ciemnościach trudno cokolwiek zobaczyć, Nad ranem pozostaje tylko oglądać, jakie straty nocą wyrządzają złodzieje.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Child Alert odwołany! Wiadomo, co stało się z 10-letnim Ibrahimem

Wybory Prezydenckie 2020: Szymon Hołownia otwiera swoje biuro w Katowicach i zaczyna internetową zbiórkę

Śląskie: Kobieta oddała policji 20 tys. złotych, które znalazła!!!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close