KrajRegion

Pijany kierowca staranował radiowóz, policja otworzyła ogień! Dramatyczny finał policyjnego pościgu!

Pościg policji za pijanym kierowcą mógł mieć koszmarny finał. Pijany 29-latek usiłował rozjechać policjantów i staranował radiowóz!

 

 

Kto dźga nożami polityków? Ostra afera na Śląsku! TOP 5 Silesia Flesz

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Pościg miał miejsce na ulicach miejscowości Żary. Kiedy policjanci zobaczyli Opla na niemieckich blachach, którego kierowca na ich widok gwałtownie skręcił – rzucili się za nim w pogoń.

Kierowca po krótkiej ucieczce wjechał na podwórko i zatrzymał się. Kiedy jednak policjanci chcieli podejść do samochodu – kierowca wrzucił wsteczny i wcisnął gaz w podłogę, ruszając w stronę funkcjonariuszy. Mimo, że między radiowozami stali mundurowi – kierowca nie miał zamiaru hamować i staranował jeden z radiowozów, a interweniujący policjanci musieli ratować się odskakując na bok.

Po staranowaniu radiowozu kierowca Opla znowu zaczął uciekać, wtedy policjanci sięgnęli po broń i oddali kilka strzałów w koła samochodu. Mimo to – kierowcy udało się odjechać. Wtedy na równe nogi postawiono już cała jednostkę policji w Żarach. Dość szybko porzuconego Opla znaleziono na obrzeżach miasta. Kilka godzin później zatrzymano też 29-letniego kierowcę i jego 7 lat młodszego pasażera. Jak się okazało, kierowca Opla był pijany – miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca ma teraz usłyszeć zarzuty czynnej napaści na policjantów, próby ucieczki i prowadzenia auta w stanie nietrzeźwości , a także uszkodzenia mienia. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Kto podpalił samochody na Wyszyńskiego? Za podpalacza wyznaczono nagrodę! [FOTO]

„Oddajcie nasze pieniądze!!!” Wściekli górnicy z kopalni Pniówek przyszli pod siedzibę JSW [WIDEO]

Przedszkolaki z Będzina przygotowały prezent dla królowej Elżbiety II na jaj 93. urodziny!

źródło: RMF FM
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close