AlarmRegion

PILNE: koronawirus w domu seniora w Jaworznie! Dramatyczny apel pracowników!

Kolejne przypadki koronawirusa w Jaworznie. Tym razem wykryto go w domu seniora „Jesień na letniej”, a także w jaworznickim szpitalu. Wiadomo już, że zakażona jest dyrektor szpitala, jeden z lekarzy oraz jedna z pracownic. Dziś okazało się, że koronawirus zaatakował też dom seniora.

 

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Na razie nie wiadomo, jak wiele przypadków wykryto w domu „Jesień na letniej”, ale jak udało nam się dowiedzieć, prawdopodobnie tych zakażeń będzie dużo. To mają potwierdzić jeszcze badania przesiewowe. Wiadomo już, że kadra domu zostanie poddana kwarantannie i pojawi się problem z kadrą, która zajmie się seniorami. Dobra wiadomość jest natomiast taka, że zakażeni seniorzy przechodzą koronawirusa łagodnie.

COVID19 pojawił się także w jaworznickim szpitalu. Już 5 października szpital poinformował, że koronawirusa wykryto u trzech osób. To dyrektor szpitala, lekarz z oddziału pediatrii i jedna z pracownic innego oddziału. W związku z zakażeniem czasowo zostały wstrzymane przyjęcia na oddział pediatrii, z kolei jeszcze dziś powinny się pojawić wyniki testów na koronawirusa pracowników oddziału kardiologii. Wtedy też ma zapaść decyzja o jego ewentualnym otwarciu.

Dzisiaj portal Jaworzno.pl przekazał także na prośbę domu seniora „Jesień na Letniej” apel do mieszkańców. Dom prosi o zgłaszanie się wolontariuszy do pomocy. – Potrzebne są osoby zarówno do opieki nad seniorami, jak i do czynności pomocniczych w ośrodku. Wolontariusze oraz osoby chętne do podjęcia czasowej, odpłatnej formy współpracy z ośrodkiem proszone są o kontakt z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie – informuje portal.

Pomoc w zorganizowaniu wyżywienia dla pensjonariuszy Ośrodka zorganizował Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Jaworzno, ponadto już zostały zapewnione środki ochrony bezpośredniej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

REKORD zakażeń koronawirusem i zgonów. Na Śląsku powstanie specjalny szpital

Rolnicy zablokowali drogi i idą na wojnę z PiS. „Cała ustawa jest do kosza!”

Śląskie: Nie żyje proboszcz parafii w Ustroniu. Miał koronawirusa!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close