KrajRegionWiadomość dnia

PILNE!!! Od poniedziałku wraca nauka w szkole! Klasy 1-3 w systemie hybrydowym, ale na Śląsku bez zmian

Rząd ogłosił częściowe poluzowanie obostrzeń, związanych z koronawirusem od poniedziałku – 26 kwietnia. Polskę podzielono na 2 strefy. W tej, w której nic się nie zmienia – jest województwo śląskie, opolskie, łódzkie, wielkopolskie i dolnośląskie. W 11 innych – wraca nauka w klasach podstawowych 1-3, ale w systemie hybrydowym. Także w tych samych 11 województwach otwarte zostaną salony kosmetyczne czy fryzjerskie.

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

-Zmniejszenie obłożenia łóżek covidowych o ponad 3000 tydzień do tygodnia, tylko wczoraj obłożenie łóżek szpitalnych, związane z koronawirusem spadło o 1200 – widzimy więc poprawę. Podobnie w zleceniach podstawowej opieki zdrowotnej o prawie jedną trzecią – czyli mniej pacjentów z objawami trafia do lekarzy rodzinnych i trafia na testy. Pewne apogeum, jeśli chodzi o liczbę zakażeń trzeciej fali koronawirusa mamy za sobą – mówił na konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia. Mimo to, poziom hospitalizacji jak i samych nowych zakażeń wciąż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie około 30 tysięcy hospitalizacji. Jednak zdaniem ministra zdrowia – szczyt 3. fali koronawirusa mamy za sobą. -Jeżeli patrzymy na trendy obecne jak i sprzed tygodnia, to widać, że apogeum sytuacji covidowej mamy za sobą – dodaje Niedzielski.

W różnych regionach różnie rozkłada się liczba nowych zakażeń, zgonów wywołanych covid-19 i poziom obłożenia łóżek szpitalnych. Najgorsza sytuacja jest obecnie w województwie śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim. Dlatego rząd zdecydował się na wprowadzenie regionalizacji obostrzeń.

Kiedy kolejne kroki dotyczące poluzowania obostrzeń? Rząd zajmie się tym w kolejną środę – wtedy mają zostać podjęte decyzje dotyczące pozostałych branż, w tym hotelowej, gastronomicznej, czy decyzje i obostrzenia, związane z komuniami czy weselami.

Co z maseczkami? Maseczki na razie zostają. Jak mówił minister zdrowia, brane są pod uwagę kryteria częstotliwości zakażeń i zachorowań. Tu także mamy decyzję poznać w następną środę, 28 kwietnia.

 

autor: Wojciech Żegolewskiźródło: KPRM

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Mężczyzna zastrzelony przez policję w Rudzie Śląskiej. Jak do tego doszło? [NOWE FAKTY]

Śląskie: Pierwszy Punkt Szczepień Powszechnych już działa. Takich jak w Bielsku będzie 16

W Żywcu rzucali kamieniami w jubilera, w Buczkowicach wdarli się do sklepu. Włamywaczy nagrał monitoring [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close