KrajRegionWiadomość dnia

PKW dementuje informacje mogące wprowadzić wyborców w błąd

Państwowa Komisja Wyborcza dementuje pojawiające się w internecie informacje o tym, że wyborcy, którzy oddali głos w pierwszej turze na Andrzeja Dudę, nie muszą iść na głosowanie w II turze wyborów prezydenckich. Jest stanowisko i apel w tej sprawie.

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Informacje o tym, jakoby wyborcy głosujący w dniu 28 czerwca 2020 r. na kandydata, który uzyskał największą liczbę głosów, mieli nie uczestniczyć w ponownym głosowaniu w dniu 12 lipca 2020 r. (tzw. II turze wyborów), a w głosowaniu tym uczestniczą wyłącznie wyborcy, którzy oddali głosy na innych kandydatów, są nieprawdziwe. – czytamy na stronie PKW.

O co chodzi? O wpisy internautów w postaci memów, które coraz cześciej pojawiają się przede wszystkim na portalach społecznościowych. Żarty przerodziły się w falę i zalewają „walle” wielu użytkowników m.in. Facebooka. Szefowa Krajowego Biura Wyborczego, Magdalena Pietrzak informuje za pomocą PAP, że zostanie złożone do prokuratury zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa w postaci podszywania się pod organy wyborczy i rozprzestrzenianie nieprawdziwych informacji mogących siać chaos i zamęt wśród wyborców.

Państwowa Komisja Wyborcza uznaje za wysoce szkodliwe rozpowszechnianie informacji mogących wprowadzać wyborców w błąd,bez względu na to, czy są one kolportowane jako „instrukcje dla wyborców”, żarty czy w jakiejkolwiek innej formie. Za szczególnie naganne należy przy tym uznać powoływanie się w takich materiałach na rzekome rozstrzygnięcia Państwowej Komisji Wyborczej, a także rozpowszechnianie takich informacji przez osoby piastujące funkcje publiczne. – czytamy dalej na oficjalnej stronie Państwowej Komisji Wyborczej.  Dodatkowo PKW informuje, że prawdziwe instrukcje dotyczące głosowania znajdują się na stronie PKW.GOV.PL.Ciekawe jak dalej sytuacja się rozwinie i czy internetowy żartowniś zostanie złapany przez odpowiednie organy. Kampania trwa.

 

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Burze nad Śląskiem: Bytom znowu zalany! I znowu pływa ulica Piłsudskiego! [WIDEO]

Kąpieliska Pogoria I oraz III będą znowu otarte. Ratownicy wreszcie się znaleźli [WIDEO]

Mural z Trzaskowskim w Katowicach już zniszczony. Nie oparł się wandalom nawet 1 dzień!

źródło: PKW

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close