RegionWiadomość dnia

Policyjni tajniacy w autobusach w Sosnowcu. Dbają o porządek, strzegą przed złodziejami

Podróż autobusem z nieumundurowanym policjantem? Tak może to wyglądać m.in. w Sosnowcu, gdzie dzielnicowi dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców. A Ci często skarżą się na kieszonkowców czy tych, którzy spożywają w komunikacji miejskiej alkohol.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

Informacje o najbardziej zagrożonych trasach i środkach komunikacji policjanci czerpią od samych przewoźników, którzy przystąpili aktywnie do tej inicjatywy. Zarówno Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu, jak i Tramwaje Śląskie S.A. dostrzegły potrzebę jej podjęcia i chętnie włączyły się w działania. – czytamy na łamach strony internetowej Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. A współpraca jest wielowarstwowa bo policjanci nie tylko eliminują z komunikacji miejskiej kieszonkowców czy osoby spożywające alkohol oraz zaśmiecające autobusy i tramwaje. Dzięki pracy bez munduru i wtapianiu się w tłum już nie raz udaremnili przestępstwa narkotykowe czy złapali osoby poszukiwane listem gończym. 

Teraz sprawdzają również jak obywatele stosują się do restrykcji i obostrzeń związanych z epidemią COVID-19. Dodatkowo dzięki częstej obecności w transporcie publicznym kontrolują trzeźwość kierowców, bo i tym zdarza się wsiadać za kierownicę autobusu w stanie nietrzeźwym. –  Działania policjantów, którzy w środkach komunikacji pojawiają się nieumundurowani okazują się bardzo skuteczne. Dlatego nikogo nie powinno już zdziwić, jeśli wśród podróżnych dostrzeże znaną twarz swojego dzielnicowego.czytamy na łamach KMP w Sosnowcu. 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Podejrzani o podpalenie składowiska odpadów chemicznych zatrzymani!

Piast Gliwice walczy o Ligę Europy, ale w ekstraklasie szoruje dno. Z Jagiellonią będzie lepiej?

Ryanair obcina swój rozkład lotów! Powód?

źródło: KMP Sosnowiec

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close