KrajRegion

Samobójca zadzwonił na policję. Dyżurny okazał się genialnym psychologiem!

Policjanci muszą mieć wiele umiejętności i wieloma w swojej pracy się wykazywać. Psychologia? Proszę bardzo! I to w najlepszym sorcie – bo nawet fachowcy z tej branży biją brawo dyżurnemu policji, który odebrał telefon od samobójcy. Odebrał i po kilkunastu minutach rozmowy odwiódł desperata od tego, co zamierzał zrobić.

 

 

3-letnie dziecko w Oknie Życia zszokowało śląski internet! TOP 5 Silesia Flesz!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Kilkunastominutowa rozmowa z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze starszym aspirantem Pawłem Cygańskim wystarczyła, żeby mężczyzna, który zamierzał targnąć się na swoje życie, zrezygnował z tych zamiarów. Po zakończeniu interwencji dziękował policjantom za to, że uratowali mu życie.

Gdy dyżurny odebrał telefon od mężczyzny, który zagroził odebraniem sobie życia, starał się go uspokoić, ale równocześnie zebrać jak najwięcej informacji, gdzie desperat się znajduje. Rozmawiając, jednocześnie skierował na miejsce policjantów, którzy mieli w razie potrzeby błyskawicznie zadziałać. Na szczęście okazało się, że poświęcenie chwili uwagi i rozmowa wystarczyły. St. asp. Cygański ustalił, gdzie znajduje się jego rozmówca, skierował tam policjantów i poprosił mężczyznę, żeby się do nich zgłosił. Desperat podziękował policjantom za to, że dyżurny uratował mu życie.

 

źródło: policja.pl
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Kobieta zmarła kilka dni po porodzie. Rodzina oskarża lekarzy! [WIDEO]

Śląskie: Kontrowersyjne plakaty na przystankach! Wiecie o co chodzi? [ZDJĘCIA]

Nowe ceny biletów na Śląsku i w Zagłębiu! ZTM w marcu wprowadza nową taryfę

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close