reklama
Oglądaj w TVS

Scena otwarta: Czesław Śpiewa. I to jak!

reklama

W kolejnym odcinku „Sceny Otwartej” pojawi się także Czesław Mozil, lider polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa. Współzałożyciel i były członek formacji Tesco Value.

Tworzy muzykę, zawierającą elementy kabaretu, rocka i punk rocka, sam określa własną muzykę mianem „popu” lub „alternatywnego popu” z „podtekstem punkowym”

Urodził się w Zabrzu. Jego ojciec pochodził z Ukrainy, a rodzina jego matki mieszkała na Śląsku. Gdy miał pięć lat, wyjechał wraz z rodzicami i młodszą o pięć lat siostrą Ireną do Danii, gdzie zamieszkali w Taastrup. Pomimo emigracji nie stracił kontaktu z Polską, z czasem coraz częściej do niej przyjeżdżał oraz koncertował. Gdy miał 28 lat, zamieszkał na stałe w Polsce – najpierw w Krakowie, a później w Warszawie.

Czesław Mozil

OGLĄDAJCIE „Scenę otwartą” SZLAGROTEKI W TELEWIZJI TVS
PREMIERA NIEDZIELA 10:55
POWTÓRKA SOBOTA 15:10

 

reklama

Elektryczne Gitary

W „Scenie otwartej” Agnieszka spotka się także z zespołem Elektryczne Gitary, polski zespół rockowy, utworzony w 1989 roku przez Rafała Kwaśniewskiego, Piotra Łojka i Kubę Sienkiewicza. 

WSZYSTKIE ODCINKI „SCENY OTWARTEJ” ZNAJDZIECIE TUTAJ

 

W 1997 roku była ścieżka dźwiękowa do filmu Juliusza Machulskiego Kiler. Podtrzymała ona popularność grupy, która wzrosła po premierze poprzedniego albumu. Soundtrack ten zawierał piosenki znane z wcześniejszego albumu studyjnego i cztery utwory nagrane już z nowym perkusistą – trzy instrumentalne oraz wielki przebój Kiler, który został napisany w pięć minut. Płyta była najlepiej sprzedającym się soundtrackiem do polskiego filmu w historii fonografii.

Elektryczne Gitary

OGLĄDAJCIE „Scenę otwartą” SZLAGROTEKI W TELEWIZJI TVS
PREMIERA NIEDZIELA 10:55
POWTÓRKA SOBOTA 15:10

 

Francesco Napoli

W „Scenie otwartej” pojawi się także Francesco Napoli, włoski piosenkarz, kompozytor, autor tekstów. Już od najmłodszych lat wykazywał zdolności w grze na gitarze i fortepianie. Karierę rozpoczął w latach 80. w Niemczech, gdzie szybko stał się popularny dzięki piosenkom wykonywanym w stylu italo disco, śpiewanym w języku włoskim. W 1988, Napoli po raz pierwszy przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów Festiwalu w Sopocie.

Francesco Napoli

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button