KrajRegion

Śląskie: Dłuższy termin rekrutacji pomógł. Rachmistrze spisowi się znaleźli

Rekrutacja na rachmistrzów zakończona. Znalezienie chętnych do pracy przy zbliżającym się spisie powszechnym nie należało do łatwych. Duże problemy miało z tym m.in. Zabrze.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-W pierwotnym terminie, czyli do 9 lutego, takich osób zgłosiło się około 33. To jest połowa zapotrzebowania zgłoszonego przez Główny Urząd Statystyczny. Dlatego przedłużenie tego terminu o kolejny tydzień dało nam możliwość przedłużenia rekrutacji. Co sprawiło, że chętnych znalazło się dwukrotnie więcej. To znaczy, że jest ich na ten moment więcej niż GUS oczekuje – mówi Dawid Wowra, UM Zabrze.

Główny Urząd Statystyczny raczej nie będzie już powadził dodatkowego naboru. Teraz rozpocznie się kolejny etap rekrutacji.

 

-Kandydaci przejdą egzaminy. Muszą udzielić co najmniej 60% pozytywnych odpowiedzi, żeby zdać egzamin. Te osoby trafiają wówczas na listy, na ranking. Z tymi osobami, które mają najwięcej punktów będą zawierane umowy na pełnienie funkcji rachmistrza. Ale będzie tez lista rezerwowa, z której będziemy również uzupełniali ewentualne braki mówi Karolina Banaszek, Główny Urząd Statystyczny.

Zaplanowany od 1 kwietnia do końca września Narodowy Powszechnego Spis Ludności i Mieszkań ma się odbywać za pomocą strony internetowej. GUS chce, żeby Polacy spisali się w większości samodzielnie. Rachmistrze będą też przede wszystkim przeprowadzali wywiady przez telefon. Jeden wywiad to 6 zł brutto. Sprawny rachmistrz ma w godzinę zarobić 60 zł.

 

autor: Łukasz Kądziołka

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Szczepienia lekarzy i pielęgniarek wstrzymane do 7 marca! Chodzi o jeszcze niezaszczepionych

Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji

Dzieci połykają monety, spinki, kapsle a nawet sztućce. Lekarze ostrzegają

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close