AlarmRegionWiadomość dnia

Katowice: TIR zawisł na torach tramwajowych. Sparaliżowany ruch tramwajów między Katowicami i Sosnowcem

Ciężarówka sparaliżowała ruch w Katowicach. Jadąc ulicą Obrońców Westerplatte kierowca prawdopodobnie nie zauważył, że najechał na tory tramwajowe. Samochód został uszkodzony. A połączenie tramwajowe między Katowicami a Sosnowcem zablokowane. Pasażerowie przez kilka godzin musieli korzystać z komunikacji zastępczej.

 

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

-Tak nie może być, bo my stoimy już długo, a tramwaj nie jedzie znaczy autobus, a tramwaje jeżdżą 20 i tam ileś i jest a jeden autobus ma to obsłużyćmówi Inga mieszkanka Katowic. -No siła wyższa no, no wie pani ślisko jest i każdemu się może zdarzyćmówi Patryk mieszkaniec Katowic.

8 tramwajów wypadło z rozkładu. Pozostałe kursujące na tej linii od strony Sosnowca, Mysłowic i Katowic poruszały się na skróconych lub zmienionych tarasach

-Od centrum przesiadkowego Zawodzie przez pętlę tramwajową w Szopienicach do centrum Sosnowca i z powrotem kursowała autobusowa komunikacja zastępczawyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

TIR wjechał na tory tramwajowe i sparaliżował ruch między Sosnowcem a Katowicami
TIR wjechał na tory tramwajowe i sparaliżował ruch między Sosnowcem a Katowicami

Nie wiadomo na razie jakie konsekwencje poniesie kierowca samochodu ciężarowego.

-Tutaj na razie nie chcemy mówić o kwalifikacji czynu. Musimy zbadać okoliczności z jakiego powodu doszło do wjechania właśnie na torowisko – mówi mł. asp. Agnieszka Żyłka Rzecznik Prasowy KMP W Katowicach.

Gdy tir zawisł na na krawężniku oddzielającym torowisko od pasa jezdni, na miejsce wezwani zostali strażacy.

-Uszkadzając tym samym zbiornik paliwowy na miejsce zadysponowany został samochód specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego w celu wypompowania tego paliwa do naszych zbiornikówmówi kap. Adam Kryla KM PSP w Katowicach

Utrudniania trwały kilka godzin. Tramwaje na trasie Katowice Sosnowiec zgodnie z rozkładem zaczęły jeździć dziś popołudniu.

 

autor: Monika Taranczewska

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Śląskie: Szczepienia lekarzy i pielęgniarek wstrzymane do 7 marca! Chodzi o jeszcze niezaszczepionych

Największy garnizon policji w Polsce z nowym szefem. Roman Rabsztyn nowym komendantem wojewódzkim śląskiej policji

Dzieci połykają monety, spinki, kapsle a nawet sztućce. Lekarze ostrzegają

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close