RegionWiadomość dnia

Śląskie: Misiołek, Wójcik, Kostempski. Wielcy przegrani wyborów. Co teraz zrobią?

Z wyborami jak z ruletką – do końca niczego nie można być pewnym. Także w tych ostatnich nie zabrakło niespodzianek. Również tych z kategorii „nie dostał się”. Znanych nazwisk polityków, którym głosów zabrakło do politycznego nieba jest sporo.

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Po czterech kadencjach mandatu nie zdobył Marek Wójcik – startujący do sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. Przy 3-go Maja w Katowicach wyprowadzek będzie więcej – do senatu nie dostał się Andrzej Misiołek. Przegrał z Haliną Biedą i dziś przyznaje, że decyzję wyborców przyjął z pokorą.

 

-Zagłosowało na mnie 55 tysięcy osób, które zaufały mi więc myślę że będę w jakiejś formie nadal tą działalność społeczną czy polityczną starał się uprawiać a poza tym swój zwód, który cały czas wykonuję nieprzerwanie przez cały czas kiedy byłem senatorem. Jestem również nauczycielem akademickim, wykładam na uczelniach i tym się zajmujęmówi Andrzej Misiołek, były senator.

Zajęcia nie będzie szukał także Dawid Kostempski. Nadal jest radnym. Ale mimo założenia swojej własnej koalicji obywatelskiej – a dokładniej ugrupowania o nazwie Koalicja Obywatelska Dawid Kostempski senatorem nie został.

 

-Tak bywa w polityce, nie wolno się na nią obrażać, nie wolno się obrażać na demokrację. Był takie momenty, był takie czasy kiedy wygrywałem wybory z kadencji na kadencję czy z wyborów na wybory. Każdy brak wygranej uczy i mnie również ta kampania wiele nauczyła (…) nadal pozostaje samorządowcem i społecznikiem i będę działał w tej naszej małej ojczyźnie. Nie byłbym sobą gdybym powiedział stop. To jest coś co uwielbiam robić oprócz pracy zawodowej. Działalność na rzecz drugiego człowieka buduje mnie a jednocześnie ładuje pozytywną energią – mówi Dawid Kostempski, kandydat na senatora w ostatnich wyborach.

Wychodzi więc na to, że przegranych w polityce nie ma. Bo przecież jeśli nie teraz – to można spróbować za kolejne cztery lata.

 

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: To już wyniki ostateczne. Państwowa Komisja Wyborcza policzyła 100 procent głosów

PiS stracił senat! Opozycja wygrywa wybory do senatu!

Gliwice: To koniec pewnej epoki. Zygmunt Frankiewicz przestaje być prezydentem po 26 latach!

autor: Sandra Hajduk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close