AlarmRegionWiadomość dnia

Śląskie: Wydziały komunikacji oblężone! Kierowcy mają dość, urzędnicy nie wyrabiają! [WIDEO]

Wydziały komunikacji w całym kraju przeżywają oblężenie. Tak dziś było w Katowicach.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Kolejka jest spora. Bardzo dużo osób chce załatwić swoją sprawę. Nie jest to łatwe, ale czekam z nadzieją – mówi Damian, mieszkaniec Katowic

A tak w Rudzie Śląskiej. Tu numerki dla chcących zarejestrować pojazd skończyły się jeszcze przed 11-stą.

-Ludzi tutaj czekających w kolejce sporo… -Sporo, bardzo sporo. Często jest bardzo sporo. Już drugi raz jesteśmy i żeśmy tak samo stali kilka godzin nawet – mówi Ryszard, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

 

Źródłem problemu są zmiany prawa. Od 1 stycznia kierowcy mają 30 dni, by złożyć wniosek o rejestrację pojazdu sprowadzonego z UE lub zawiadomić o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w kraju. Jeśli obowiązku nie dopełnią grozi im kara od 200 do 1 000 złotych.

-Niestety nie do wszystkich trafiła ta informacja i rzeczywiście w styczniu i nawet teraz w lutym ilość osób chcących zgłosić zakup, sprzedaż bądź sprowadzenie samochodu jest dużo większa niż było to w roku ubiegłym. Natomiast jest to sytuacja, którą obserwujemy w całej Polsce. Przygotowujemy taki poradnik i informator dla mieszkańców jak możemy tej rejestracji dokonać – mówi Ewa Lipka, UM Katowice.

 

W Rudzie Śląskiej – jak wyliczyli urzędnicy – liczba osób rejestrujących pojazdy wrosła o ¼. Wydłużył się także czas poświęcony na wizytę w urzędzie miasta.

Śląskie: Wydziały komunikacji oblężone! Kierowcy mają dość, urzędnicy nie wyrabiają!
Śląskie: Wydziały komunikacji oblężone! Kierowcy mają dość, urzędnicy nie wyrabiają!

-Nie tylko odwiedzają nas mieszkańcy, którzy chcą być na bieżąco z przepisami, ale również ci, którzy chcą uregulować swoje zaległe sprawy urzędowe, jak również liczba wzrosła dzięki temu, że odwiedzają nas również przedsiębiorcy prowadzący działalność w związku z handlem pojazdami – wyjaśnia Aleksandra Nowak, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji UM Ruda Śląska.

W Rudzie Śląskiej od początku stycznia można zarezerwować termin rejestracji pojazdu przez internet. Kalendarz obejmuje póki co wyłącznie dwa tygodnie do przodu, ale w urzędzie już zastanawiają się nad jego wydłużeniem. O opcji rezerwowania terminu przypominają także w Katowicach. Wychodzi jednak na to, że by świeżo zakupionym samochodem jeździć, swoje najpierw w kolejce trzeba wyczekać…

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close