AlarmRegionWiadomość dnia

Strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku! Trwa walka o podwyżki [WIDEO]

Strajk w WSS nr 3 w Rybniku. Związkowcy domagają się podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych pracowników placówki o 400 złotych. Spór zbiorowy trwa tutaj od 2018 roku. Pracownicy wynegocjowali tylko częściowe podwyżki.

 

 

TOP 5 Silesia Flesz: Górnicy szykują najazd na Warszawę!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

-Wszyscy są zawiedzeni, było porozumienie, były ustalenia i skończyło się na niczym, dlatego tu wszyscy jesteśmy – mówi Lidia Wycisk, technik chemik w WSS nr 3 w Rybniku.

-Mieliśmy do końca stycznia zawieszone akcje protestacyjne, do stycznia odbyły się trzy spotkania negocjacyjne, które nic nie wniosły – dlatego tu jesteśmy. Ten protest traktujemy jako strajk ostrzegawczy – dlatego tylko jeden dzień mówi Wiesława Frankowska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Bloku Operacyjnego, Anestezjologi i Intensywnej Terapii w WSS nr 3 w Rybniku.

Dzisiejszy strajk w WSS nr 3 w Rybniku ogłoszono po fiasku negocjacji w ramach sporu zbiorowego, wszczętego przez reprezentację związków zawodowych działających w szpitalu w Rybniku. Pracownicy szpitala dziś od godz. 7 rano gromadzili się w sali konferencyjnej.

Strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku! Trwa walka o podwyżki
Strajk w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku! Trwa walka o podwyżki

-Pracujemy w trybie ostrodyżurowym i w trybie nocno – świątecznym. Są zmniejszone obsady dyżurowe, natomiast wszystkie zabiegi ostre, przypadki pediatryczne, onkologiczne, neurologiczne są zabezpieczone – mówi Piotr Rajman, przewodniczący NSZZ Solidarność w WSS nr 3 w Rybniku.

Nie wiadomo co dalej i co przyniesie jutrzejszy dzień. Planowane są rozmowy z dyrekcją szpitala.

-Sytuacja finansowa jest bez zmian od dwóch lat. Pogłębia się strata szpitala, która przez te dwa lata jest generowana. że nie był nas stać na te podwyżki w 2018 roku, w 2019 roku, nie stać nas na te podwyżki również teraz – podkreśla Michał Sieroń, rzecznik prasowy WSS nr 3 w Rybniku.

Dyrekcja szpitala przeprasza pacjentów za wszelkie utrudnienia i niedogodności. Jej zdaniem akcja strajkowa nie wzmocni pozycji ekonomicznej szpitala, a jej organizowanie przed akredytacją szpitala godzi w interes pracodawcy.

 

autor: Monika Herman

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Na Śląsku czy w Zagłębiu? Gdzie powstać może spalarnia śmieci? Pytamy w LOŻY PREZYDENTÓW

Ministerstwo Zdrowia wydało KOMUNIKAT w sprawie koronawirusa w Polsce

Book trailer do „Śladu” Przemysława Żarskiego już w sieci. Trwa premiera jego drugiej książki!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close