Region

Srebrny Pociąg powrócił na tory! Wąskotorówka, od lat jedna z najpopularniejszych atrakcji [WIDEO]

Już po raz 5. na trasę wyruszył „Srebrny Pociąg”. Dzięki niemu w okresie jesiennym mamy możliwość nie tylko przejechać się wąskotorówką, ale też zwiedzić parowozownie w Karbiu, Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. I od tego sezonu, dodatkowo otrzymamy bilet do Sztolni Królowa Luiza.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!


Mimo niesprzyjającej pogody pociąg zapełnił się dziś podróżnymi (z powodu obostrzeń sanitarnych ilość miejsc musiała zostać ograniczona do 60). Na wszystkich turystów od samego początku czekało mnóstwo atrakcji. Po kilku minutach jazdy z przystanku Bytom Wąskotorowy dotarli do zabytkowej parowozowni w Karbiu i wyruszyli na jej zwiedzanie. Poznali tajemnice wąskotorówki, zobaczyli miejsca gdzie remontowane i naprawiane są wagony i lokomotywy oraz poznali historię tej niezwykłej atrakcji. Następnie pociąg wyruszył w stronę Tarnowskich Gór.

Srebrny Pociąg powrócił na tory! Wąskotorówka, od lat jedna z najpopularniejszych atrakcji [WIDEO] (fot. UM Bytom)
Srebrny Pociąg powrócił na tory! Wąskotorówka, od lat jedna z najpopularniejszych atrakcji [WIDEO] (fot. UM Bytom)
Wąskotorówka, od lat jedna z najpopularniejszych, wakacyjnych atrakcji turystycznych w naszym regionie teraz dostępna jest też w okresie jesiennym. Wystarczy kupić jeden bilet, wsiąść do zabytkowego pociągu i wyruszyć w trasę, a po drodze zwiedzić Parowozownie w Karbiu i Zabytkową Kopalnie Srebra w Tarnowskich Górach, wraz ze skansenem maszyn parowych. Następnie już we własnym zakresie możemy się wybrać do znajdującej się w Zabrzu Sztolni Królowa Luiza. Atrakcje są tak zaplanowane, żeby zaciekawiły całe rodziny, a szczególnie dzieci.

Dzisiejszy kurs nie był jedynym zaplanowanym tej jesieni. Srebrny Pociąg będzie kursował w soboty i niedziele aż do 6 grudnia (z wyłączeniem 1 listopada). Bilet normalny kosztuje 65 zł, a ulgowy – 55 zł. Przysługuje dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26. roku życia. Dzieci do 4. roku życia mogą jechać za darmo. Bilety dostępne są tutaj.

„Srebrny Pociąg” został dofinansowany m.in. przez Gminę Bytom.

Źródło: UM Bytom

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Są NOWE OBOSTRZENIA w strefach żółtych i czerwonych! Zakaz wesel, szkoły zdalnie, 50% w autobusach!

Śląskie: Nowe powiaty i miasta w rozszerzonej CZERWONEJ STREFIE od 17 października!

Wojewoda śląski na kwarantannie. Jeden z pracowników biura ma koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close