RegionŚwiatWiadomość dnia

Świat: Pierwszy etap testów szczepionki na COVID-19 w Chinach już w przyszłym tygodniu

Chińczycy rozpoczynają testy szczepionki na koronawirusa. Pierwszy etap prac ma ruszyć już w przyszłym tygodniu. To dobra informacja bo z powodu COVID-19 zmarło już na całym świecie około 7 tys. osób a pandemia dalej się rozprzestrzenia. W najgorszej sytuacji w Europie są Włochy.

TOP 5 Silesia Flesz: Nie leczcie koronawirusa papierem toaletowym!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Władze chińskie zezwoliły swoim naukowcom na testy szczepionki przeciwko COVID-19 na ludziach. Pierwszy etap prac rusza w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że w obliczu szalejącej na świecie pandemii koronawirusa cały świat w tym również nasz kraj czeka na szczepionkę i lek, który powstrzyma tę zarazę.

Badacze z chińskiej Akademii Wojskowych Nauk Medycznych, związanej z Armią Ludowo-Wyzwoleńczą, otrzymali zezwolenie na rozpoczęcie pierwszego etapu prób klinicznych potencjalnej szczepionki w tym tygodniuprzekazał chiński dziennik robotniczy. 

Zostanie przeprowadzony nabór 108 zdrowych ludzi by sprawdzić czy szczepionka nie jest dla nas szkodliwa i nie wywołuje nieporządanych efektów ubocznych. Testy będą trwały od 16 do 31 marca br. Warto dodać, że nad szczepionką pracują też naukowcy z innych krajów w tym przede wszystkim z USA, współpracujący z koncernami rządowymi jak i prywatnymi firmami. Trwa ogólnoświatowa walka przeciwko COVID-19, która przy takim zaangażowaniu musi wreszcie zakończyć się zwycięstwem ludzkości. Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje jednak, że do połowy przyszłego roku nie pojawi się żadna szczepionka wprowadzona do normalnego obiegu a powodem jest skomplikowana i duża ilość testów, które lek musi przejść przed wypuszczeniem na rynek.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Epidemia koronawirusa: Kontrole graniczne w Cieszynie sparaliżowały ruch w całym mieście!

Minister Szumowski: Jeszcze w tym tygodniu 1000 przypadków koronawirusa! Śląskie szpitale gotowe?

Śląskie: Epidemia wyrzucania zwierząt przez epidemię koronawirusa! Ludzie zwariowali! [WIDEO]

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close