Region

Szukacie pomysłu na rodzinny wypad? W Pszczynie otwarto Park Aktywności

Od piątku otwarty jest Park Aktywności w Pszczynie. Nie było lepszego terminu niż zakończenie roku szkolnego i początek wakacji. Nową atrakcję w sercu miasta już o 12.00 odwiedziło sporo osób, w tym wiele rodzin z dziećmi. To tylko potwierdza, jak bardzo potrzebne w Pszczynie było takie miejsce.

 

Detektyw wszech czasów powraca!!! COLUMBO od lipca w TVS!

W Parku Aktywności na mieszkańców czeka mnóstwo niespodzianek. To przede wszystkim wodny plac zabaw, suchy plac zabaw, tyrolka, mała ścianka wspinaczkowa, tężnia, rolkostrada, fontanna w postaci kuli ziemskiej i wiele innych. Jestem przekonany, że to miejsce będzie tętniło życiem przez cały dzień – mówił podczas otwarcia burmistrz Dariusz Skrobol, zapraszając mieszkańców. Jak dodaje, w przyszłości to miejsce będzie również gościć różne wydarzenia kulturalne. W planie jest między innymi małe kino plenerowe. Burmistrz podziękował również wszystkim, którzy mieli udział w realizacji inwestycji, począwszy od pomysłu aż do otwarcia.

Park Aktywności jest czynny siedem dni w tygodniu od 9.00 do 21.00 w okresie letnim i od 10.00 do 18.00 w okresie zimowym. Wstęp jest bezpłatny. Na stałe w Parku Aktywności zagości gastronomia. Na terenie obiektu znajdują się toalety i prysznice. Park Aktywności jest całodobowo nadzorowany i monitorowany.

W dniu otwarcia atrakcji było bardzo wiele, o co zadbały wspólnie: Urząd Miejski w Pszczynie, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Pszczynie i Pszczyńskie Centrum Kultury. Poza licznymi animacjami, muzyką, najmłodszych najbardziej cieszyły wodne tatuaże. Gości witał szczudlarz, a specjalne spektakle z okazji otwarcia przygotowało Stowarzyszenie „take tam” im. Artystów Międzywojnia.

Przypomnijmy, że Park Aktywności powstał przy ulicy Bramkowej, niewiele ponad 100 metrów od rynku. Wcześniej były tu nieużytki, dziś w pięknie położonym punkcie, otoczonym wysokimi drzewami i zielenią można miło spędzić czas i odpocząć.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Miało być szybciej, jest bałagan. System e-TOLL na autostradach na razie kierowców dezorientuje

Im więcej szczepień, tym mniej zakażeń koronawirusem. Tylko, że szczepień coraz mniej

Co mogą robić dzieci, które nie jadą na wakacje? Miasta Śląska i Zagłębia mają sporo ofert!

 

źr. UM Pszczyna

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close