Artykuł PartnerskiArtykuł Sponsorowany

Szyba zespolona – jak wygląda produkcja?

Jest to element okna, który zajmuje jego największą powierzchnię – a jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak jest wytwarzany. Znamy je od dziecka, są transparentne, funkcjonalne i potrafią znacząco wpłynąć na komfort codziennego funkcjonowania w mieszkaniu lub domku. Odpowiednio dobrane stanową nieodłączny element izolacji cieplnej w domu – czas bliżej im się przyjrzeć!

 

Od czego się zaczyna?

Abyś mógł dostać idealny i funkcjonalny produkt, to musi przejść szereg określonych procesów, żeby stać się integralną częścią Twojego domu. Przykładając ogromną wagę do produkcji, zapewniamy wszystkim Klientom izolację cieplną, dźwiękową, ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i perfekcyjny wygląd – opowiada nam ekspert z Oknoplast.pl

Każdy zakład przetwórczy może specjalizować się w różnych rodzajach szyb: zespolone wielokomorowe, przeciwsłoneczne, samoczyszczące, akustyczne i antywłamaniowe. Żeby finalny produkt mógł powstać, musi dotrzeć na miejsce dostawa szkła z huty. Nazywane są taflami szklanymi i potrafią w pakiecie ważyć nawet do 3 ton! Docierają do zakładu z pomocą ciężarówek, w specjalnie przygotowanych naczepach.

Dzięki automatyzacji – suwnica od razu pobiera dostarczone szkło. Transportuje je na stanowisko rozkroju. Z pomocą systemu optymalizacyjnego, szkło jest przycinane tak, aby nie zmarnować ani kawałeczka. Dzięki temu jest zmaksymalizowane zużycie całej tafli szkła. Następnie przechodzi się do kolejnych kroków w całym procesie.

Jak wygląda zespalanie szyb?

Pierwszą rzeczą jest gięcie ramki dystansowej, którą przygotowuje się zgodnie z zamówieniem, które spłynęło do zakładu. Przygotowuje się ją zgodnie ze złożonym zamówieniem przez klienta lub firmę. Aby uchronić ją przed odkładającą się wilgocią, wypełnia się ja sitem molekularnym, które bardzo skutecznie ją absorbuje. Następnie na przygotowaną i specjalnie wyciętą już ramkę dystansową pracownicy nakładają butyl. Jest to nic innego jak uszczelniacz pierwszego stopnia.

Potem dochodzi do zespalania, które ma miejsce na linii wyposażonej w prasy. Jeśli chodzi o szyby jednokomorowe, to pojedyncza tafa zostaje wprowadzona do prasy, a za nią druga z przygotowaną kilka etapów wcześniej ramką dystansową. Tak zaczyna się prasowanie, podczas którego przestrzeń między szybami zostaje wypełniona argonem. Jeśli została zamówiona szyba dwukomorowa, wówczas na dodatkowym etapie produkcji dokleja się kolejną z ramką dystansową.

Po wszystkim następuje uszczelnianie drugiego stopnia, który zwykle wykonuje się przy pomocy specjalnego urządzenia. Rozkłada poliuretan po krawędziach szyby, a tak przygotowany produkt trafia do ręcznej obróbki narożników. Jest to jeden z ostatnich etapów, w którego trakcie szyba nabiera właściwych kształtów.

Obowiązkowo na samym końcu musi się pojawić kontrola jakości! Przygotowany i gotowy produkt trafia na stanowisko kontroli jakości. Co jest poddawane kontroli? Przede wszystkim specjaliści oceniają wszystkie techniczne aspekty. Skupiają się na zawartości argonu, który znajduje się wewnątrz naszej szyby. Jest to niezwykle kluczowe, ponieważ wpływa na izolacyjność. Jeśli szyba pomyślnie przeszła cały proces – jest pakowana na dziale spedycji i wysyłana do klienta.

źródło: artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button