KrajRegion

Tłusty Czwartek 2021: kiedy wypada ten słodki dzień?

Tłusty czwartek bez pączków? Nie! Niektórzy nawet twierdzą, że nie spróbowanie tego dnia pączka przynosi pecha. Trzeba więc wiedzieć kiedy wypada ten słodki dzień w 2021 roku.

 

Zimowa nuda? Nie z TVS! Sprawdź nasze serialowe HITY!

Każdy z nas uwielbia czasami zapomnieć o diecie i zjeść coś, co nie do końca jest zdrowe, a za to wyjątkowo smaczne. Raz w roku, każdy z nas ma obowiązek zjeść pączka.
52 dni przed Wielkanocą świętujemy w naszym kraju Tłusty Czwartek. Istnieje przekonanie, że kto nie zje pączka w Tłusty Czwartek, ten będzie miał pecha przez cały rok.
Geneza tłustego czwartku sięga pogaństwa. Był to dzień, w którym świętowano odejście zimy i nadejście wiosny. Ucztowanie opierało się na jedzeniu tłustych potraw, szczególnie mięs oraz piciu wina, a zagryzkę stanowiły pączki przygotowywane z ciasta chlebowego, nadziewane słoniną.

Rzymianie obchodzili w ten sposób raz w roku tzw. tłusty dzień.

Kiedy obchodzić będziemy Tłusty Czwartek w 2021 roku? Otóż stosunkowo wcześnie, bo 11 lutego.

Pamiętajcie, że jeden pączek ma ok. 300 kalorii. Jeżeli chcemy zjeść dietetyczne pączki to najlepiej wybrać upieczone. Jeżeli natomiast wolimy tradycyjne pączki to najmniej kaloryczne będą te z konfiturą różaną posypane cukrem pudrem. Zdecydowanie więcej kalorii będzie miał pączek z czekoladą i lukrem.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Włodzimierz Czechowski to pierwszy na Śląsku senior zaszczepiony przeciwko koronawirusowi [WIDEO]

Na czerwonym przez Katowice czy Zabrze nie przejedziesz. Specjalne kamery cykną fotkę i mandat murowany

To jakby umarła część polskiej medycyny. Nie żyje prof. Franciszek Kokot

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close