KrajRegion

Uciekał przed policją. Jego pasażer dostał zawału

Dramatyczny przebieg ze szczęśliwym finałem miała interwencja, którą przeprowadzili policjanci z Pisza po tym, jak pewien bezmyślny kierowca chciał uniknąć kontroli drogowej. Siedzący za kierownicą 51-latek był pijany i podjął próbę ucieczki przed policjantami. Jego 57-letni kolega dostał zawału.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza, kto wyleciał z partii za start w wyborach!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Trzy policyjne radiowozy brały udział w interwencji, której celem było zatrzymanie nieodpowiedzialnego kierowcy osobowej Mazdy. Do zdarzenia doszło 27 sierpnia br. Tego dnia przed godz. 21.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że do Pisza (woj. warmińsko-mazurskie) jedzie pojazd marki Mazda, którego kierujący jest pijany.

Funkcjonariusze natychmiast podjęci czynności mające na celu zatrzymanie opisanego samochodu. Pojazd marki Mazda zauważyli na trasie Jeglin – Maldanin. Jadąc oznakowanym radiowozem policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydając tym samym polecenie zatrzymania auta. Kierowca widząc policyjny samochód nie zatrzymał się, ale wyraźnie przyspieszył i zaczął się oddalać. Uciekając uderzył bokiem swojego auta w radiowóz chcąc go zepchnąć z drogi.

W zatrzymaniu mazdy brały udział trzy oznakowane radiowozy. Ostatecznie samochód ten zatrzymany został przez policjantów na ul. Orzyskiej w Piszu. To właśnie tam kierujący mazdą usiłował potrącić policjanta próbującego go zatrzymać. Jadąc w kierunku funkcjonariusza kierowca zamierzał najechać na niego przodem swojego auta zmuszając policjanta do gwałtownego odskoczenia w bok w celu usunięcia się z jego drogi.

Pojazdem marki Mazda jechało dwóch mężczyzn. Za kierownicą siedział 51-letni mieszkaniec Pisza. Pasażerem był jego 57-letni kolega mieszkający na terenie piskiej gminy. Obaj znajdowali się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ale masakra! [WIDEO] 23-latek zignorował czerwone światło. Nie żyje 25-latka

Kto będzie nowym prezydentem Gliwic? Zygmunt Frankiewicz po 26 latach chce do senatu!

Marsz Równości w Katowicach już w sobotę, 7 września!
Pasażera policjanci przewieźli do komendy, aby sprawdzić jego stan trzeźwości. Podczas badania 57-latek źle się poczuł i stracił przytomność. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do jego reanimacji, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyzna zabrany został do szpitala w Ełku. Jak się okazało doznał zawału serca. Zdaniem lekarzy przeżył tylko dzięki szybkiej i skutecznej pomocy udzielonej mu przez policjantów.

Kierujący mazdą zatrzymany został w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i wyjaśnienia wszelkich okoliczności zdarzenia. Po zebraniu materiału dowodowego usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył czynnej napaści na funkcjonariusza. Drugi zarzut odnosił się do niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego.

Decyzją sądu 51-latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za popełnienie zarzucanych mu czynów grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

 

źr. KPP Pisz

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close