reklama
PodróżePogodaSilesia Flesz najnowsze informacjeZdrowie

Uwaga! Bardzo groźne bakterie w wodzie. Nie wolno się tu kąpać

reklama

Kto się kapał w Pogorii? W wodzie są groźne bakterie! Kąpielisko zamknięte

 

W czwartek 4 sierpnia późnym popołudniem Urząd Miejski poinformował, że nie wolno kąpać się w Pogorii. Chodzi o zbiorniki nr  I i III. Powód? – Badania wody w Pogorii I i Pogorii III wykazały przekroczone normy bakterii kałowych i E. coli. Z tego powodu w czwartek 4 sierpnia sanepid nakazał zamknięcie obu kąpielisk – czytamy w komunikacie. Zatem – Pogoria zamknięta!

-Serio? – odpisali internauci i pokazywali na zdjęciach, jak zatłoczona była plaża i kąpielisko w Dąbrowie Górniczej. Upał, więc masa ludzi przyszła tu szukać ochłody.

reklama

-Czerwona flaga na maszcie koło głównego budynku, ale ludzie wchodzą na plażę patrzą raczej w stronę wieżyczek i tam powinny wisieć flagi ostrzegawcze – radzi ktoś inny.

– Badania stanu wody przeprowadzane są co dwa tygodnie według uzgodnionego z sanepidem harmonogramu. Od rozpoczęcia sezonu w połowie czerwca aż do teraz żadne z wyników badań nie wykazywały przekroczenia norm – informuje Henryk Mańka, zastępca dyrektora Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej.

Za zgodą Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w piątek 5 sierpnia na obu kąpieliskach zlecone zostanie dodatkowe badanie wody. Dopiero gdy wyniki wrócą do normy, zakaz kąpieli zostanie zniesiony.

-Czyli jutro spokojnie można przejechać rowerem przez główną plażę… – cieszą się ci, którzy tłumów tu nie lubią. – A od strony Piekła pewnie i tak chętni do kąpieli albo nieświadomi się znajdą.

CZYTAJ TEŻ NA TVS:

JAK NIE POGORIA, TO CO? ZOBACZ TO PIĘKNE JEZIORO W WOJ. ŚLĄSKIM

 

To nie pierwszy taki incydent w regionie w te wakacje.

Przypomnijmy. W lipcu przez kilka dni zamknięte było kąpielisko Bugla w Katowicach. Powodem była groźna dla ludzkiego zdrowia bakteria wykryta w wodzie kąpieliska. To pałeczki ropy błękitnej.

Po czyszczeniu filtrów, czyszczeniu niecek, wymianie wody oraz intensywnym chlorowaniu basen został otwarty.

Z kolei w Tychach, na Paprocanach, co roku latem pojawiają się sinice i jest zakaz kąpieli. W te wakacje też zakwitły.

 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button