AlarmRegion

W Jastrzębiu kierowca wyskoczył z jadącego samochodu! Nie tylko przez alkohol

Szybcy i Wściekli level Śląsk. Dramatyczne sceny rozegrały się na ulicach Jastrzębia-Zdroju. Podczas policyjnego pościgu, kierowca małego osobowego VW… wyskoczył w czasie jazdy z samochodu!

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Jastrzębscy kryminalni zauważyli na ulicy Mazowieckiej, jak kierujący Volkswagenem, wyjeżdżając z ulicy Pomorskiej, porusza się całą szerokością jezdni. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Pomimo wyraźnego sygnału nakazującego zatrzymać pojazd, kierowca tylko wcisnął gaz w podłogę i pomknął w stronę alei Piłsudskiego. W pościg włączyły się też inne patrole.

Mundurowi, jadąc tuż za nim, próbowali zatrzymać samochód, ale siedzący za kierownicą, cały czas zajeżdżał im drogę, gwałtownie hamował, a potem przyspieszał. Aby ominąć blokujący radiowóz, który ustawił się w poprzek drogi, kierujący wjechał na chodnik i kontynuował ucieczkę. W pewnym momencie na ulicy Kaszubskiej mężczyzna, nie zatrzymując samochodu, wraz z pasażerem wyskoczyli z pojazdu i rozpoczęli ucieczkę.

Samochód, już bez kierowcy, wjechał na chodnik i zatrzymał się na żywopłocie. Po krótkim pościgu stróże prawa zatrzymali kierującego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Oprócz konsekwencji jazdy bez uprawnień, mężczyzna odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości.

-Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed stróżami prawa musi liczyć się z karą nawet do 5 lat więzienia – mówią policjanci z KMP Jastrzębie-Zdrój.

 

źródło: Śląska Policja
red: W.Żegolewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szpital tymczasowy w Katowicach zostanie zlikwidowany już w czerwcu [WIDEO]

Opóźnienia w dostawach szczepionek Johnson & Johnson. Jak to wpływa na szczepienia w woj. śląskim?

Muzeum PRL w Rudzie Śląskiej nie otworzy się w tym roku. Powodem koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close