KrajRegion

Wesela wylęgarnią koronawirusa? Resort zdrowia rozważa rejestrację wesel

Minister Zdrowia po raz kolejny zapowiedział, że policja będzie kontrolować przestrzeganie restrykcji na weselach. Resort rozważa wprowadzenie rejestracji wesel.

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!

Jeśli będą powstawały listy gości na weselu, będzie można przyjechać i skontrolować, czy rzeczywiście bawi się tam tyle osób, ile podał organizator – mówił w „Gościu Wydarzeń” minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wyjaśnił, że obowiązek tworzenia takich spisów obowiązywałby w regionach, gdzie sytuacja epidemiczna jest gorsza niż w reszcie kraju. Odpowiednie decyzje jeszcze nie zapadły.

Rząd, po kilku miesiącach „szlabanu” na wesela z powodu epidemii, zgodził się na ich organizację od 6 czerwca. Zastrzegł jednak, że na takich imprezach może przebywać maksymalnie 150 osób.

Od tego czasu pojawiają się informacje o ogniskach koronawirusa, które powstają właśnie na weselach. Dwa razy przydarzyło się to w okolicach Pszczyny na Śląsku.

Jeśli już nie potrafimy przekonać w sposób łagodny, to niestety, trzeba nałożyć karę na organizatorów wesela, ponieważ czasem jedynym wspomnieniem z tej pięknej, czasem jednej w życiu imprezy, jest to, że pół rodziny zostało zakażonych koronawirusem – mówił Waldemar Kraska w Rozmowie w samo południe w RMF FM.

Nadzór nad weselami ma być sprawowany od momentu rozpoczęcia przygotowań do końca samej imprezy: mandaty mają być wystawiane za złamanie podczas planowania ograniczeń wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia (na przykład zaproszenie większej niż dozwolonej liczby osób) oraz za uchybienia stwierdzone podczas kontroli w trakcie świętowania zawarcia ślubu.

Źródło: Polsat News, RMF24.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pocięte dziecko z poderżniętym gardłem w Tychach! Są NOWE FAKTY i ustalenia!

Koronawirus: Dwa dni i dwa rekordy z rzędu! Będą dodatkowe obostrzenia? Jeśli tak, to tylko w regionach!

Tragedia w Rudzie Śląskiej! Roczne dziecko wypadło z okna na pierwszym piętrze

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close