reklama
KrajWiadomość dniaZdrowie

Wszywka alkoholowa Katowice – gdzie można się zaszyć?

Najbardziej znaną farmakologiczną metodą walki z alkoholizmem jest wszywka alkoholowa. Katowice są odpowiednim miejscem na wykonanie zabiegu jej wszycia. A to za sprawą wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy służą pomocą i opieką na każdym etapie leczenia choroby alkoholowej. Esperal, czyli wszywka alkoholowa, pomaga przerwać nawet najdłuższy ciąg alkoholowy, a w konsekwencji zwyciężyć nałóg. Gdzie bezpiecznie zaszyć się w Katowicach?

 

 

reklama

Wszywka alkoholowa Katowice – to coraz częściej wyszukiwane w sieci hasło. Wiele osób poszukuje bowiem zaufanych specjalistów, których profesjonalna opieka pomoże im pokonać nałóg. Świadomość trudności, jakie niesie ze sobą choroba alkoholowa, ciągle wzrasta. To sytuacja pozytywna, ponieważ coraz więcej nałogowców samodzielnie podejmuje decyzję o przerwaniu ciągu alkoholowego i zmianie dotychczasowego trybu życia. Jednak gdzie wszyć Esperal w Katowicach, by było to skuteczne i przede wszystkim bezpieczne?

Wszywka alkoholowa – czym jest i kiedy się ją stosuje?

Jeśli interesuje Cię, czym jest i jak działa wszywka alkoholowa, Katowice z pewnością są miejscem, w którym możesz się o tym przekonać osobiście. Dostępna jest bowiem w wielu placówkach medycznych, szpitalach i ośrodkach uzależnień w największych polskich miastach. Pamiętaj jednak, by wybrać tę zaufaną.

Wszywka alkoholowa to potoczne określenie zabiegu, podczas którego do organizmu pacjenta wszywa się Esperal (disulfiram). Ma postać jałowych tabletek umieszczanych podskórnie w okolicy podpowięziowej, najczęściej nad pośladkiem alkoholika. Substancją czynną wszywki jest disulfiram, który upośledza prawidłowe funkcjonowanie wątroby człowieka. Uniemożliwia bowiem prawidłowy rozkład alkoholu. Wywołuje nieprzyjemne i uciążliwe objawy, które są wynikiem tzw. reakcji disulfiramowej. Choć Esperal jest lekiem, nie leczy alkoholizmu, ale skutecznie pomaga w pożegnaniu się z nałogiem.

Wszywkę najczęściej stosuje się bowiem w celu wsparcia leczenia choroby alkoholowej. Stosowana samodzielnie nie przynosi długotrwałych rezultatów. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem połączenie wszywki alkoholowej z pozostałymi metodami kompleksowej terapii alkoholizmu. Esperal to rodzaj terapii awersyjnej, która wywołuje określone reakcje psychiczne na dane zachowania. I tak w przypadku alkoholika, to właśnie wszywka jest jego straszakiem.

 

Jak działa wszywka alkoholowa?

Esperal w sposób bezpośredni upośledza prawidłowy przebieg procesu trawienia alkoholu etylowego. Hamuje bowiem wydzielanie jednego z enzymów wątrobowych. Chodzi tu o dehydrogenazę aldehydową, która bierze udział w procesie metabolizmu tej substancji odurzającej. W prawidłowo działającej wątrobie alkohol zostaje przekształcony najpierw do postaci szkodliwej – aldehydu octowego, by wkrótce przemienić się w kwas octowy, który jest dla organizmu obojętny. Ponieważ po połączeniu Esperalu z alkoholem toksyczna substancja kumuluje się w organizmie, ten nie może jej łatwo i szybko wydalić.

U alkoholika występują zatem zewnętrzne objawy świadczące o zachodzącej reakcji disulfiramowej. Przypominają one popularnego kaca, jednak swoim natężeniem najczęściej znacznie od niego odbiegają. Alkoholik odczuwa bóle i zawroty głowy o dużym nasileniu, nudności, wymioty, ogólne osłabienie. Może cierpieć ponadto na zaburzenia psychiczne, neurologiczne, kardiologiczne, trudności z oddychaniem. Nasilone objawy zatrucia aldehydem octowym mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta.

 

Bezpieczeństwo pacjenta

W procesie wspomagania leczenia choroby alkoholowej Esperalem niezwykle istotne jest stosowanie się do wszelkich wskazówek i poleceń lekarza. Podstawową jest zachowanie wstrzemięźliwości od alkoholu. Jest to warunek powodzenia całej terapii uzależnień. Dlatego też powinno łączyć się ze sobą poszczególne elementy kompleksowej terapii alkoholizmu. Wraz z detoksem i psychoterapią, wszywka alkoholowa stanowi dobry i bezpieczny wybór.

Nad bezpieczeństwem pacjenta czuwa wykwalifikowany personel medyczny. W Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach są to lekarze specjaliści oraz psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci. Dzięki ich wsparciu przygotowanie do zabiegu i sam jego przebieg jest łatwy i szybki. Tuż po jego wykonaniu pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków.

W przypadku wystąpienia nieprzyjemnych objawów, będących następstwem prób przepicia wszywki, należy skontaktować się z lekarzem. Pozostawienie alkoholika bez pomocy skazuje go na wystąpienie nieodwracalnych zmian w jego organizmie. Aldehyd octowy jest bowiem substancją na tyle szkodliwą, że wpływa na funkcjonowanie i pracę wszystkich układów organizmu. W związku z tym może doprowadzić do uszkodzeń i zaburzeń kardiologicznych, neurologicznych, psychicznych i wielu innych. Nałogowiec nie pomoże sobie sam. Do zniwelowania objawów zatrucia potrzebne będą odpowiednie środki farmaceutyczne i narzędzia, którymi dysponują wyłącznie specjaliści.

 

Wszywka alkoholowa Katowice

Wszywka alkoholowa w Katowicach dostępna jest w ofercie wspomnianego Centrum Medycznego Galmedic. Zabieg przeprowadzany w placówce jest szybki i bezbolesny. Trwa do pół godziny, a wykonuje go lekarz chirurg. Najpierw znieczula on pacjenta. Środek znieczulający wstrzykiwany jest bezpośrednio w miejsce umieszczenia wszywki alkoholowej. Dzięki temu pacjent pozostaje przytomny, a jego rekonwalescencja przebiega szybciej i łagodniej niż w przypadku zastosowania znieczulenia ogólnego. Następnie lekarz nacina skórę alkoholika i wykonuje niewielkie wgłębienie. Podpowięziowo implementuje tabletkę z odpowiednią dawką Esperalu i zaszywa ranę. Wobec tego na ciele pacjenta zostaje niewielka blizna. Odpowiednia dbałość o jej higienę i stan powoduje, że staje się ona mało widoczna, a z czasem wręcz niezauważalna.

Interesuje Cię wszywka alkoholowa? Katowice i Centrum Medyczne Galmedic dają możliwość zaszycia się. Wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści zajmują się pacjentem od momentu przekroczenia przez niego progu placówki. Pierwszym elementem opieki, poprzedzającym wykonanie zabiegu, jest rozmowa lekarza z pacjentem. Podczas niej określa się wskazania i przeciwwskazania do „zaszycia” oraz preferencje pacjenta. Dzięki szczegółowemu wywiadowi specjalista dowiaduje się niezbędnych informacji o ogólnym stanie zdrowia pacjenta, stopniu jego uzależnienia, specyfice nałogu oraz predyspozycjach genetycznych. Są one potrzebne do prawidłowego ustalenia dawki leku. Od tego zależy bowiem skuteczność wszywki alkoholowej.

Wszywka alkoholowa w Katowicach – koszt

Cena zabiegu wszycia Esperalu uzależniona jest od indywidualnych preferencji każdego pacjenta. Zwykle waha się ona od 650 do 1900 złotych, zawierając koszty odpowiedniej dawki leku. W Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach personel nie wymaga, by pacjent zgłaszał się do zabiegu z własnym opakowaniem Esperalu. Pozwala to na zminimalizowanie wszelkich formalności niezbędnych do zaszycia. Pacjent nie musi zatem wcześniej udawać się do specjalisty, by uzyskać receptę na Esperal. Substancja dostępna jest od ręki w placówce.

Koszt implementacji wszywki alkoholowej jest różny także ze względu na możliwość wyboru kilku dostępnych opcji przez pacjenta. Wskazane jest, by terapię awersyjną łączyć z innymi oddziaływaniami terapeutycznymi. Ponieważ najlepsze i najtrwalsze efekty daje jedynie kompleksowa terapia alkoholizmu, pacjent może skorzystać również z odtrucia alkoholowego i psychoterapii. Elementy leczenia choroby alkoholowej można dowolnie łączyć, co również powoduje występowanie różnic cenowych.

 

Wszywka alkoholowa Katowice – to coraz częściej wyszukiwane w sieci hasło (źródło: www.shutterstock.com)
Wszywka alkoholowa Katowice – to coraz częściej wyszukiwane w sieci hasło (źródło: www.shutterstock.com)

Przeciwwskazania

Choć zabieg jest bezpieczny i określany jako nieinwazyjny, nie każdy może z niego skorzystać. Z zaszycia się powinny zrezygnować osoby cierpiące na złożone i przewlekłe schorzenia wątroby, nerek czy serca. Esperal w połączeniu z alkoholem może bowiem doprowadzić do ich ostrej niewydolności, znacznie pogarszającej stan zdrowia pacjenta.

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest pozostawanie osoby uzależnionej pod wpływem alkoholu. Aby operacja zakończyła się sukcesem, konieczne jest podjęcie i utrzymanie wstrzemięźliwości przez przynajmniej 24 godziny poprzedzające zabieg. Esperal w trzeźwym organizmie nie wywołuje żadnych objawów. Stopniowo wydziela się do krwiobiegu pacjenta i pozostaje dla niego obojętny. W przypadku połączenia go z alkoholem sytuacja zmienia się diametralnie i bardzo dynamicznie. Dlatego też wykonanie zabiegu u osoby pod wpływem jest nie tyle niewskazane, co wręcz niemożliwe.

Osoby chorujące na zaburzenia psychiczne, mające trudności z krzepliwością krwi i inne schorzenia przewlekłe, powinny przed podjęciem decyzji o zaszyciu poradzić się lekarza. Specjalista ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, które pomogą mu odpowiednio doradzić i udzielić klarownej odpowiedzi na wątpliwości pacjenta.

 

źródło: materiały prasowe partnera

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button