KrajRegion

Wybory zostaną powtórzone? „Wyniki zostały zmanipulowane”

Czy wybory parlamentarne, których oficjalne wyniki poznaliśmy wczoraj wieczorem mogą zostaną powtórzone? Domaga się tego jedna z partii, która chociaż do sejmu weszła, to uważa, że wyniki zmanipulowano. Sprawa ma zostać skierowana do Sądu Najwyższego!

 

 

Premiera TOP 5 Silesia Flesz w Telewizji TVS zawsze w niedzielę o 19.50

Mamy własne wyniki wyborów! Sprawdź je w TOP 5 Silesia Flesz!

Tego, aby wybory zostały powtórzone domaga się Konfederacja. Ugrupowanie pod wodzą Janusza Korwina-Mikke domaga się unieważnienia niedzielnych wyborów. Za powód przedstawiciele partii podają działania TVP. Zdaniem Konfederacji – telewizja publiczna bezprawnie nie wykonała prawomocnego postanowienia sądu o opublikowaniu przed wyborami sondaży, pokazujących że Konfederacja przekracza próg wyborczy.

 

Konfederacja na wyniki niedzielnych wyborów narzekać nie może bo do parlamentarnej rzeczywistości wraca po kilkunastu latach niebytu. W wyborach 2019 Konfederacja zdobyła 6,81% głosów – co przekłada się na 11 miejsc w sejmowych ławach.

Jednak zdaniem przywódców Konfederacji – ugrupowanie to padło łupem manipulacji. Jak powiedział podczas konferencji prasowej jeden z liderów ugrupowania, poseł Robert Winnicki, chodzi o manipulację głównie ze strony publicznych mediów. „-…dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować”mówi szef Ruchu Narodowego.

PiS wygrywa wybory parlamentarne na Śląsku, Koalicja w Katowicach. Co to oznacza dla regionu? [WIDEO]

Zdaniem prawników Ruchu Narodowego, w minioną sobotę – a więc już w czasie ciszy wyborczej, Telewizja Polska miała w obowiązku publikację przeprosin, sprostowanie i publikację sześciu sondaży, które dawały Konfederacji miejsce w parlamencie. Przedstawiciele Konfederacji uważają, że w ten sposób doszło do jawnego złamania prawa, bo nie wykonano decyzji sądu w tym zakresie.

Przedstawiciele Konfederacji uważają, że takie publikacje mogłyby w znaczący sposób zmienić wyniki wyborów. Uważają, że takie działania były próbą „manipulacji wynikami wyborczymi”. Konfederacja szacuje więc, że w sejmie mogłaby mieć nie 11, a 21 posłów. Dlatego partia chce unieważnienia wyników, a sprawę kieruje do Sądu Najwyższego. –W najbliższych dniach złożymy do Sądu Najwyższego protest wyborczy, domagając się unieważnienia tych wyborów i przeprowadzenia wyborów powtórnie – powiedział radca prawny Michał Wawer, jeden z liderów Ruchu Narodowego.

 

źródło: Radio ZET

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory 2019: To już wyniki ostateczne. Państwowa Komisja Wyborcza policzyła 100 procent głosów

PiS stracił senat! Opozycja wygrywa wybory do senatu!

Gliwice: To koniec pewnej epoki. Zygmunt Frankiewicz przestaje być prezydentem po 26 latach!

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close