reklama
Wiadomość dnia

Wydrukowali mu kawałek twarzy na drukarce 3D i wszczepili! Niesamowita operacja w Katowicach! [WIDEO]

reklama

Tragiczny wypadek zmienił życie pana Wacława. Kości jego twarzy zostały zmiażdżone po upadku z drabiny. Dzięki lekarzom ze Szpitala Klinicznego im. Mielęckiego w Katowicach znowu odzyskał nadzieję na powrót do pracy i normalności. Mężczyzna miał nie tylko zdeformowaną twarz, ale ogromne problemy ze wzrokiem.

 

Gramy w kolejową grę, szukając dzików niszczących osiedla i jadąc różowym autobusem 😉 ZOBACZCIE TOP 5 SILESIA FLESZ

-Podwójne widzenie, ale to na początku nie było takie, żeby mi to przeszkadzało. Dlatego, że była duża opuchlizna. Dopiero jak zeszła opuchlizna cała, to oko opadło na dół i zgłosiłem się tutaj do szpitala – mówi Wacław Rejman, pacjent, któremu wszczepiono specjalny implant.

Złamanie jarzmowo-szczękowo-oczodołowe, z jakim mieli do czynienia lekarze, wymagało zrekonstruowania twarzy pacjenta. Dlatego szpital zlecił specjalistycznej firmie wykonanie skomplikowanego implantu 3D. Pan Radosław musiał dwa lata czekać na zabieg.

reklama

– Były chwile zwątpienia, że może się firma, która produkuje ten implant wycofać z tego. Że nie dadzą rady. Potem przed zabiegiem… Czy się uda, czy będę widział na to oko. Sporo tych wątpliwości, ale kroczek po kroczku jakoś się udało… Super – mówi Wacław Rejman, pacjent.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO
Szpital zlecił specjalistycznej firmie wykonanie skomplikowanego implantu 3D. Pan Radosław musiał dwa lata czekać na zabieg
Szpital zlecił specjalistycznej firmie wykonanie skomplikowanego implantu 3D. Pan Radosław musiał dwa lata czekać na zabieg

Z efektu są zadowoleni również lekarze, bo udało się przywrócić wszystkie funkcje i estetykę twarzy pacjenta. Po zabiegu nie ma śladu, chociaż implant był dużych rozmiarów. –Implant duży, zastępujący trzy powierzchnie oczodołu – szczękę oraz kość jarzmową – wprowadzony przez mikronacięcia. Ale tylko dzięki temu, że był odpowiednio zaprojektowany i odpowiednio podzielony. Wykonany jest z polietylenu. Jest to materiał, który jest już uznany za bardzo dobry dla organizmu człowieka, kompatybilny – mówi prof. Iwona Niedzielska, Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego.

Z efektu są zadowoleni również lekarze, bo udało się przywrócić wszystkie funkcje i estetykę twarzy pacjenta
Z efektu są zadowoleni również lekarze, bo udało się przywrócić wszystkie funkcje i estetykę twarzy pacjenta

Rekonstrukcji nie można było wykonać z wykorzystaniem fragmentów kości pacjenta, ponieważ z reguły dochodzi do wchłonięcia takich przeszczepów. Stąd decyzja lekarzy o zastosowaniu implantu. Jego produkcja kosztowała kilkanaście tysięcy złotych. Wszystkie koszty pokrył NFZ.
(Łukasz Kądziołka)

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button