RegionSportWiadomość dnia

Za trzecim razem się udało. Nowoczesne boisko w Zabrzu-Mikulczycach otwarte! [WIDEO]

Można by powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Projekt dotyczący budowy z budżetu obywatelskiego boiska piłkarskiego w zabrzańskiej dzielnicy Mikulczyce dwukrotnie nie został zrealizowany, bo zabrakło kilkudziesięciu głosów. W końcu pomysł przeszedł a dziś obiekt został uroczyście otwarty.

 

 

Zapraszamy na kryminalne śniadanie w TVS!


-Jak jeszcze 8, 9 czy 10 lat mieliśmy to o tym boisku tutaj marzyliśmy. Potrzeba była ogromna i to zarówno jeśli chodzi o nas – takich starych wyjadaczy, ale dużo młodzieży też tutaj jest. Osiedle liczy około 1 500 mieszkańców. Mieliśmy tutaj takie boisko z dwóch klopek, pośrodku była jakaś dziura wiecznie zalewana przez wodę. Także przyda się na pewno, nawet bardzomówi Kamil Fijałkowski, jeden z inicjatorów powstania boiska.

Boisko o wymiarach 25 na 50 metrów zostało otoczone piłkochwytem o wysokości sześciu metrów. Od strony lasu obiekt zabezpieczono stalową siatką. Inwestycja kosztowała blisko 450 tys. zł. Jako pierwsi przetestowali ją dzisiaj młodzi podopieczni Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

Za trzecim razem się udało. Nowoczesne boisko w Zabrzu-Mikulczycach otwarte (fot.UM Zabrze)
Za trzecim razem się udało. Nowoczesne boisko w Zabrzu-Mikulczycach otwarte (fot.UM Zabrze)

-Jak oceniasz tą nawierzchnię? -Jest to sztuczna trawa i bardzo fajna jest. -Dobrze się na niej gra? -Takocenia Tymon Kopczyk, podopieczny Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze.

To kolejna inwestycja zrealizowana w ramach zabrzańskiego budżetu obywatelskiego.

Kiedy pomyślimy, że z budżetu obywatelskiego wydaliśmy już prawie 25 mln zł to chyba mówi samo za siebie. To są projekty, może nie największe, ale jestem przekonana że najbardziej wyczekiwane. Mieszkańcy mają takie właśnie pomysły – a to boisko, a to plac zabaw, a to siłownia pod chmurką, oczywiście są miejsca gdzie marzą o ławeczkach, śmietnikach – to wszystko właśnie mieści się w budżecie obywatelskim. To boisko jest dowodem na to, że marzenia się spełniająpodkreśla Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Kolejne marzenia mieszkańców Zabrza wciąż mogą się spełnić. Do 20 sierpnia można składać wnioski w ramach siódmej edycji zabrzańskiego budżetu obywatelskiego. Na ten cel miasto przeznaczyło ponad 5 mln złotych.

Za trzecim razem się udało. Nowoczesne boisko w Zabrzu-Mikulczycach otwarte (fot.UM Zabrze)
Za trzecim razem się udało. Nowoczesne boisko w Zabrzu-Mikulczycach otwarte (fot.UM Zabrze)

 

autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

„Śląsk to taka kraina, gdzie chłopcy z kilofami i kiblami latają za węglem” – czyli co dalej z Polską Grupą Górniczą?

Koronawirus: 33 zakażenia na weselu w powiecie pszczyńskim!

Gliwice: Mieszkańcy ratują Wilcze Doły i zlecają własne ekspertyzy! Nie chcą zbiornika retencyjnego [WIDEO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close