RegionWiadomość dnia

Zawieszenie za poglądy o LGBT? Poseł Smoliński: „Zawieszenie prof. Nalaskowskiego skandaliczne. To łamanie konstytucji” [WIDEO]

-Zawieszenie prof. Nalaskowskiego za krytykę agresywnych działań wyznawców ideologii LGBT jest „jest sprzeczne z Konstytucją, która każdemu gwarantuje wolność wyrażania swoich poglądów” – ocenił poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Smoliński. Zdaniem Tomasza Żyłki, radnego PO-KO z Warszawy, profesor uniwersytetu „nie może tak mówić”.

 

 

TOP 5 SILESIA FLESZ sprawdza: Szpitale w woj.śląskim to umieralnie? RAPORT MIAŻDŻY!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Obaj politycy byli gośćmi programu „O co chodzi” w TVP Info. Poseł Smoliński zwrócił uwagę, że naukowiec z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu został ukarany za publikację felietonu w jednym z tygodników, co nie miało związku z jego pracą na uczelni.

– Uważam, że jest to złamanie ustawy o szkolnictwie wyższym. Nie ma podstaw do podejmowania takiej decyzji bez postępowania dyscyplinarnego. Zawieszenie prof. Nalaskowskiego jest absolutnie skandaliczne – ocenił polityk PiS.

Przedstawiciel PO-KO nie chciał, jak to ujął, sprawy „oceniać od strony prawnej”, ponieważ nie jest prawnikiem. – Jeśli to jest naginanie czy naciąganie prawa, to pan profesor nie powinien zostać zwolniony. Ja tego nie jestem w stanie stwierdzić – zastrzegł.

– Natomiast jest druga sprawa – pewnej klasy, formy wypowiedzi, wprowadzania do języka bardzo agresywnych określeń. Po obu stronach (sporu – red.) jest to bardzo złe. Profesor uniwersytetu nie może tak mówić – oświadczył Żyłka. Dodał, że podobnie ocenia ostre w formie wypowiedzi sympatyzującego z opozycją prof. Jana Hartmana z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kazimierz Smoliński wskazał, że przedstawiciele formacji, którą reprezentuje Tomasz Żyłka, nie stronią od wulgarnego języka. Podał przykład Klaudii Jachiry, autorki publikowanych w internecie filmów atakujących obóz rządzący.

Jachirę jako jedną z kilku kandydatek PO-KO spoza pierwszych miejsc na liście wyróżnił podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej jej lider, Grzegorz Schetyna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Wybory: Leszek Piechota z PiS przewidział przyszłość? Numer listy wyborczej miał na materiałach od kilku dni!

Dwie nagie bohaterki kreskówek na murze. Kontrowersyjne graffiti powstało w Rybniku [ZDJĘCIA, WIDEO]

Katowice: Policyjna grupa SPEED pędziła za Ferrari. Po DK 86 zasuwał ponad 180 km/h! [WIDEO]

źródło: TVP Info
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close