RegionWiadomość dnia

Zbiórka czapek, szalików i rękawiczek odbyła się w Katowicach. Trafią do bezdomnych i potrzebujących

Chcą podarować odrobinę ciepła tym, którzy najbardziej tego potrzebują. W Katowicach odbyła się dziś zbiórka szalików, czapek i rękawiczek. Zebrana odzież zostanie przekazana bezdomnym i potrzebującym.

 

 

Szlagierowa gwiazda prosi o pomoc! TOP 5 SILESIA FLESZ
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS


-Grudzień to jest taki magiczny czas. Niestety nie wszyscy spędzają ten czas w gronie najbliższych, dlatego pomyśleliśmy o osobach bezdomnych i potrzebujących, którzy prezentów na święta nie dostają i dlatego zorganizowaliśmy taką akcję – mówi Alicja Dobija, prezes Stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

 

Zbiórka prowadzona była w centrum Katowic. Informację o niej można było znaleźć w mediach społecznościowych. Zebrane czapki, szaliki i rękawiczki przekazane zostaną do noclegowni miejskich w Rudzie Śląskiej. Chętnych, by w ten sposób pomóc nie brakowało.

-Na facebooku ogłosiło się takie nasze osiedlowe stowarzyszenie, że zbierają dzisiaj o 11, więc zrobiłam porządek w szafie i stwierdziłam, że może się jeszcze komuś przyda. Dokupiłam jedne rękawiczki, bo się okazało, że rękawiczek jest dużo ale pojedynczych. -To okazja żeby pozbyć się zbędnych rzeczy… -A przy okazji komuś pomóc. Myślałam, że może będą jeszcze swetry, bo jeszcze mam, zalegają swetry więc poczekam aż będzie akcja zbierania swetrów to wtedy też chętnie przekażę – mówi Mariola Pukacz, mieszkanka Katowic.

 

-Bardzo chętnie przynoszą, co widać na stoliku. Też odzywają się na komunikatorach klucza. Oprócz tego stolika przynoszą te rzeczy do Centrum Organizacji Pozarządowych a my potem te wszystkie rzeczy będziemy przekazywać bezdomnym z miasta Katowice oraz do noclegowni w Rudzie Ślaskiej – mówi Mariusz Nawrat, Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Jeśli ktoś chce dołączyć do akcji ma jeszcze szansę – czapki, szaliki i rękawiczki można przynosić do filii Centrum Organizacji Pozarządowych w Katowicach zlokalizowanej przy ulicy Kopernika 14.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Szok! Pijany 13-latek leżał na ławce. Miał prawie 4 promile!

Morderstwo noworodka w Będzinie! Jak doszło do tej zbrodni? [NOWE FAKTY]

Mniejsze opłaty za autostradę A4 Katowice-Kraków! Ale nie dla wszystkich

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close