KategoriaRegion

Żubry uciekły z rezerwatu w Jankowicach! Uciekinierzy zostali już znalezieni [WIDEO]

Trzech uciekinierów z „Żubrowiska” w Jankowicach. Żubry zostały zauważone w Cielmicach dzielnicy Tychów. Jeden z mieszkańców zawiadomił o tym Nadleśnictwo Kobiór. Żubry oddaliły się o 15 kilometrów od rezerwatu.

 

Gwiazda Szeryfa – serialowa nowość tylko w Telewizji TVS!

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych ostrzega, żeby pod żadnym pozorem się do nich nie zbliżać i od razu poinformować Nadleśnictwo Kobiór.

Nie jestem ekspertem w tych dziedzinach, ale raczej uciekać – mówi Zenon mieszkaniec Cielmic.

Tuż obok lasu w Cielmicach znajduje się droga krajowa nr 1 oraz droga wojewódzka nr 931, na której samochody jeżdżą z dużą prędkością. Żubr waży 600 kilogramów i może spowodować ogromne niebezpieczeństwo na drodze. To nie pierwszy raz, kiedy żubry opuściły swój teren.

W przeszłości zdarzały się takie sytuacje, bo te żubry żyją na wolności i mogą sobie dowolnie chodzić, ale rzadko i chyba nigdy nam się nie zdarzyło, żeby podeszły pod duże miasto, jakim są Tychy, bo Cielmice to dzielnica Tychów, więc stąd nasz apel o to, żeby uważać i broń boże nie podchodzić do tych żubrów i próbować sobie robić selfie – mówi Marek Mróz rzecznik prasowy Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych.

Żubry w Jankowicach na co dzień żyją na wolności, na terenie 750-hektarowego lasu – rezerwatu przyrody „Żubrowisko”. Osoby które zauważą zwierzęta proszone są o kontakt z Nadleśnictwem Kobiór ( na belce: 32 218 81 81) można również zgłosić fakt zauważenia żubrów pod numer alarmowy 112.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Jarosław Kaczyński nagrał OŚWIADCZENIE! „Wzywam do obrony kościołów za każdą cenę” [WIDEO]

Fundacja TVS pomoże stomatologom. To wsparcie za pomoc w czasie pandemii koronawirusa

Rzecznik Praw Obywatelskich do Premiera: najnowsze nakazy i zakazy są sprzeczne z Konstytucją

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close