Mówią o nich „pokolenie neurotyczne koronawirusa”. O kim mowa? O młodych ludziach w dobie pandemii. To przede wszystkim studenci. W czasie pandemii mocno ucierpiało zarówno życie akademickie jak i towarzyskie wielu młodych osób… Ale przede wszystkim – ich psychika. O…
OglądajKULISY NAUKI
Kulisy Nauki to nowa propozycja Telewizji TVS dla tych wszystkich, którzy chcą zgłębiać wiedzę. Ale nie będą to pogadanki na zadany temat, a żywa nauka, nauka, która daje odpowiedzi – chociaż często stawia też nowe pytania. Postaramy się na nie wszystkie odpowiedzieć wraz ze specjalistami w wielu dziedzinach z Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.
„Bez współczesnej sztuki nie sposób zrozumieć rzeczywistość. To taki czuły sejsmograf, który tłumaczy problemy świata. To także rodzaj społecznej terapii, pozwala człowiekowi czasem pozbyć się złej energii” — mówi Maria Zawała, prowadząca program „Kulisy Nauki”. O tym, jak zrozumieć język…
OglądajJak projektować przestrzeń, by stała się ona obszarem, w którym można nawiązywać i podtrzymywać relację międzyludzkie? Sprawdźcie nowy odcinek programu „Kulisy Nauki”. Kulisy Nauki w Telewizji TVS zawsze w piątki o 18:20, w soboty o 9:00, oraz we wtorki o…
OglądajKrew krąży w naszym ciele niczym sznur samochodów na zatłoczonych drogach. Jedna zatkana ulica może zatrzymać miasto tak, jak jedna zatkana tętnica może zatrzymać serce. W tym odcinku za kulisy nauki zabierze nas prof. dr hab. n. med. Andrzej Bochenek,…
Oglądaj„Działanie starszych aparatów fotograficznych można porównać do działania oka, gdzie źrenica oka to przesłona aparatu, a klisza to siatkówka” – mówi dr. hab. n. med. Anita Lyssek-Boroń. Ludzkie oko pochłania światło z otoczenia i gromadzi je na rogówce. Pozwala to…
OglądajW pierwszym odcinku programu Kulisy Nauki, poszukiwaniem ładu i harmonii w architekturze Dolnego Śląska zajmie się dr inż. arch. Bartłomiej Buława, pełnomocnik dziekana ds. Nauki Wydziału Architektury, Budownictwa i Sztuk Stosowanych w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach
Oglądaj