Wsi wesoła, wsi spokojna… Ale i wsi piękna i nowoczesna. Wieś to dzisiaj obszar, który zmienia się dynamicznie. Ale nie sam. W województwie śląskim oblicze wsi zmienia Program Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020. I zmienia na lepsze! Przykłady tego, że wieś jeszcze 10 lat temu a wieś w 2020 roku to dwa zupełnie różne miejsca – znajdziecie w nowym programie Telewizji TVS – Nowe na wsi.

Najnowszy odcinek

Nowe na wsi

Nowe na wsi: Wieś to idealne miejsce do zamieszkania dla każdego?

4 sierpnia 2021

Wsi spokojna, wsi wesoła – zachwycał się przed wiekami Jan Kochanowski. W nowym cyklu programu „Nowe na wsi” pokażemy zmiany, jakie dokonały i dokonują się na wsi w województwie śląskim. Dużą część tych zmian zawdzięczamy rezultatom Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, które wpływają na pozytywny wizerunek wsi, jako miejsca zamieszkania.

W najnowszym odcinku pokażemy boom związany z budownictwem jednorodzinnym w gminie Bobrowniki. Spróbujemy ekologicznego, naturalnego soku z jabłek oraz pokażemy, że uprawianie windsurfingu nie wymaga zagranicznego wyjazdu. Wystarczy odwiedzić Przeczyce.

Zobacz najnowszy odcinek
×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close