KrajRegionWiadomość dnia

Apele nie były potrzebne. Kościoły na Śląsku w niedzielę były niemal opustoszałe [WIDEO]

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa uderzają już niemal we wszystkie dziedziny życia. Gospodarka, edukacja, kultura czy sport to nie wszystko. Pandemia dotyka również Kościoła. Wiele kościołów w woj.śląskim było w niedzielę niemal puste.

 

 

W sklepach znowu GODZINY DLA SENIORÓW! Nie wszyscy są tym zachwyceni

W specjalnym liście do wiernych abp Stanisław Gądecki zwraca się do wszystkich z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreśla również, że wierni którzy boją się zakażenia objęci są dyspensą od uczestnictwa w nabożeństwach religijnych. To pierwsza niedziela po wprowadzeniu przez rząd kolejnych obostrzeń.

– Ksiądz proboszcz zawsze przypomina o obostrzeniach. Tu odległości między ludźmi są odpowiednie. Naprawdę czuję się tu w kościele bardzo bezpiecznie – mówi Małgorzata mieszkanka Katowic.

– Akurat mamy dzisiaj chrzciny. Jestem matką chrzestną więc nie mamy innego wyjścia, że tak powiem. Na chwilę obecną obawiamy się natomiast tak jak mówię podążamy na chrzest święty więc nie mamy innego wyjścia – mówiła Romina, mieszkanka Katowic.

– Trochę się obawiam ale ja przyszedłem tylko po zdjęcia z komunii więc tylko chwila i wyszedłem, także nie byłem tam zbyt długo, może z dwie minuty i to wszystko – podkreślał Marek Ranecki, mieszkaniec Katowic.

– Ludzie dbają o to, żeby mieli maseczki, dezynfekują kościółek, także naprawdę się nie obawiam. Kościół jest zawsze zadbany i po każdej mszy zdezynfekowany mówiła Janina mieszkanka Katowic.

 

autor: Łukasz Majewski

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Są NOWE OBOSTRZENIA w strefach żółtych i czerwonych! Zakaz wesel, szkoły zdalnie, 50% w autobusach!

Śląskie: Nowe powiaty i miasta w rozszerzonej CZERWONEJ STREFIE od 17 października!

Wojewoda śląski na kwarantannie. Jeden z pracowników biura ma koronawirus

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close