Region

Gliwice od poniedziałku otwierają kolejne żłobki i przedszkola

Od jutra w Gliwicach otwartych ma być już 26 z 37 publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych oraz 3 z 4 oddziałów żłobków miejskich. – Rodzice mogą być spokojni – dotychczas przebadana kadra placówek ma wyniki ujemne, czyli nie stwierdzono u niej zakażenia koronawirusem – uspokajają urzędnicy.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Do czwartku 4 czerwca na zlecenie Miasta Gliwice przebadano pod kątem koronawirusa 791 pracowników żłobków, przedszkoli, szkół podstawowych z oddziałami przedszkolnymi, a także grupę nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych, którzy od poniedziałku zasiądą w komisjach maturalnych. Wszyscy mają wynik ujemny. Pozostała część pedagogów wchodzących w skład komisji maturalnych będzie poddawana testom 5, 6 i 7 czerwca, a więc jeszcze przed maturą, natomiast w kolejnych dniach – nauczyciele pracujący przy egzaminie ósmoklasistów.

Urzędnicy zapewniają też, że bezpieczeństwo uczniów i ich rodzin jest priorytetem. Z tego względu 11 publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w Gliwicach pozostaje na razie zamkniętych.

Badania ich kadry rozpoczną się po niedzieli, tak aby po Bożym Ciele (przypadającym 11 czerwca) można było wznowić pracę. Ostatnie 6 placówek przedszkolnych z tzw. dzielnic górniczych (głównie skupisk mieszkańców w gliwickiej Sośnicy, Ligocie Zabrskiej i Przyszówce w Łabędach) zostanie podana testom po Bożym Ciele. Te placówki będą sukcesywnie otwierane po zakończeniu badań personelu i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji sanepidu. Warto pamiętać, że o terminie otwarcia zawiadomią rodziców dyrektorzy placówek.

Publiczne placówki opiekuńcze w Gliwicach są przygotowane organizacyjnie na przyjęcie dzieci. Miastu zależy, aby mogły pracować – w zgodzie z koniecznymi obostrzeniami i wytycznymi określonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Zdrowia – również w wakacje.

Źródło: Gliwice.eu

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Osobom ze Śląska pokojów nie wynajmujemy. Turystyczne hejtowanie Ślązaków ma się dobrze [WIDEO]

Śląskie: Galerie handlowe opustoszeją? Najemców przez epidemię nie stać na czynsze!

Sukces lekarzy z Gliwic! Wyleczyli z koronawirusa 94-letnią kobietę! [FOTO]

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close