reklama
Kategorie

Katowice, Gliwice, Sosnowiec: Każdy może wpisać się do księgi kondolencyjnej po śmierci prezydenta Adamowicza

reklama

Flagi opuszczone do połowy masztów, zdjęcie wystawione w holu i przepasane czarnym kirem. Do tego księga kondolencyjna. Tak wyglądają urzędy miejskie w większości miast woj.śląskiego. Wpisy w księdze kondolencyjnej po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza zostawiają zarówno urzędnicy, samorządowcy jak i mieszkańcy.

 

 

Księga kondolencyjna poświęcona pamięci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza została wyłożona w Urzędzie Miasta Katowice. Wpisał się do niej już między innymi prezydent Katowic, Marcin Krupa:

reklama

Jestem wstrząśnięty tragiczną śmiercią Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jeszcze dziś rano wszyscy wierzyliśmy, że Paweł Adamowicz powróci do zdrowia. Tak się niestety nie stało.
To wielka i niepowetowana strata dla społeczności Gdańska i całego polskiego samorządu. Paweł Adamowicz pokazywał nam wszystkim przez wiele lat swojej prezydentury, jak być wspaniałym prezydentem, zmieniać życie mieszkańców na lepsze i rozwijać Gdańsk. Niestety już nigdy więcej nie będziemy mogli korzystać z jego wiedzy i doświadczenia.
Żonie, Córkom i całej Rodzinie Pawła Adamowicza, a także wszystkim Gdańszczanom składam najszczersze wyrazy współczucia – napisał w księdze kondolencyjnej Marcin Krupa, prezydent Katowic.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

Nowy apartament powstał w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym!

Księga Kondolencyjna poświęcona Ś.P. Pawłowi Adamowiczowi, Prezydentowi Gdańska, została wystawiona w Urzędzie Miasta Katowice – przy ul. Młyńskiej 4.

Księga Kondolencyjna wyłożona została również w Urzędzie Miasta Sosnowiec. 15 stycznia (wtorek) od godz. 10.00 w budynku Urzędu Miasta przy Al. Zwycięstwa (hol na parterze przy wejściu głównym) została wystawiona księga kondolencyjna dedykowana tragicznie zmarłemu prezydentowi Gdańska. Wszyscy, którzy chcą w ten sposób pożegnać Pawła Adamowicza będą mogli wpisywać się do niej do dnia pogrzebu prezydenta w godzinach pracy Urzędu.

 

Także Gliwice pamiętają i żegnają Pawła Adamowicza:

„Drogi Pawle,

Niespodziewanie przychodzi nam, samorządowcom z polskich miast, Cię żegnać, zamiast wspólnie, w Twoim Gdańsku, świętować 30-lecie przywrócenia w Polsce demokracji. Starsi z nas pamiętają Twój udział w działaniach, dzięki którym marzenie o Rzeczpospolitej Samorządnej od 4 czerwca 1989 roku zaczęło stawać się rzeczywistością. A już niecały rok później, 27 maja 1990 roku, ziściło się w postaci pierwszych w naszych czasach w pełni wolnych wyborów. Prawie 30 tysięcy kandydatów Komitetów Obywatelskich „Solidarność” zostało radnymi miast i gmin. Ty zostałeś radnym Gdańska. Twoja dalsza służba Gdańskowi, Metropolii Trójmiejskiej, metropoliom i miastom, a więc całej samorządowej Polsce, są już bardziej znane. Od kilku godzin są przypominane szeroko we wszystkich mediach, na ulicach polskich miast, w rozmowach w naszych miejscach pracy i domach.

Niestety w czasie przeszłym dokonanym…

Pragniemy Cię zapewnić, że dla nas Twój czas jest wciąż teraźniejszy i ciągle niedokonany – a więc i przyszły. W dalszej budowie Rzeczpospolitej Samorządnej bowiem przesłanie Twego życia jest i będzie dla nas drogowskazem. Dla Ciebie zawsze najważniejszy był Gdańsk. I Gdańsk rozkwitł podczas Twojego w nim gospodarzenia. Przyszłość Gdańska była Twoją pasją, ale zawsze podkreślałeś znaczenie jego historycznej roli dla polskich przemian. Mówiłeś: Miasto Wolności i Solidarności. I nie tylko mówiłeś.

Dla nas jesteś przede wszystkim wzorem praktykowania solidarności. Pamiętamy, gdy po oberwaniu chmury i gwałtownej powodzi w Oruni wstrzymałeś na krótko inne inwestycje, by pomóc tym, którym życie nagle się zawaliło. Za wzór stawiamy Twoje – realizowane wraz z kompetentnymi współpracownikami – ważne polityki: mieszkaniową, przestrzenną, społeczną. Podziwiamy Twoją – zbudowaną wraz z ludźmi dobrej woli, którymi się otaczałeś, tworzoną od wielu lat, konsekwentnie i bez oglądania się na bezduszny sprzeciw – politykę wobec imigrantów. Repatriantów z Kazachstanu, zagranicznych studentów gdańskich uczelni i pracowników zakładów pracy, uchodźców z krajów ogarniętych wojną.

Samorząd lokalny to wielka szkoła obywatelskiej solidarności. Tej prawdziwej, okazywanej konkretnym osobom, zwłaszcza najbardziej potrzebującym. To najlepsza realizacja apelu Jana Pawła II z gdańskiej Zaspy. Wziąłeś go sobie do serca i dałeś temu świadectwo swoją służbą. Dziękujemy!…”

Burmistrzowie, prezydenci i radni polskich miast

Prezydenta Gdańska pożegnać we własnym imieniu mogą także mieszkańcy miasta, wpisem do księgi kondolencyjnej, wystawionej w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8A). Księga będzie dostępna dziś do godz. 18.00, w środę, czwartek i piątek w godz. 8.00–18.00 oraz w sobotę w godz. 11.00–17.00.
(WZ)

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button