Region

Koleje Śląskie przepraszają wszystkich tych, którzy nie dotarli na defiladę w Katowicach

15 sierpnia w Katowicach odbyły się Centralne Obchody Święta Wojska Polskiego. Tego dnia z usług Kolei Śląskich skorzystało ponad 100 tys. podróżnych. „Wszystkich, którzy podróżowali w niekomfortowych warunkach, a zwłaszcza tych, którzy nie dotarli na defiladę przepraszamy” – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

 

15 sierpnia Koleje Śląskie przewiozły ponad 100 tys. osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w przypadku dnia roboczego.  Na śląskie tory wysłano wszystkie dostępne pociągi wykorzystując przy tym całą dostępną rezerwę taborową. W ramach przygotowań został powołany Zespół Zarządzania Kryzysowego Kolei Śląskich, który współpracował ściśle, m. in. z zarządcą infrastruktury kolejowej, policją oraz służbą ochrony kolei.

Razem z zarządcą infrastruktury kolejowej, w możliwie największym stopniu, zagęszczono obowiązujący w całym kraju i wszystkich przewoźników weekendowy rozkład jazdy dodatkowymi kursami, ograniczając przy tym ruch pociągów towarowych. Z uwagi na potoki podróżnych ze wszystkich kierunków, przyjęto model rozproszonego wzmocnienia. Dodatkowym utrudnieniem była potrzeba wzmocnienia węzła Częstochowskiego oraz kierunków turystycznych z racji rozpoczynającego się długiego weekendu. Zoptymalizowano wykorzystanie posiadanego taboru tak, aby na najbardziej uczęszczanych liniach jeździły możliwie najbardziej pojemne jednostki. Dodatkowo w trybie wyjątkowym uruchomiono także autobusy wykorzystywane w momentach dużych awarii jako komunikacja zastępcza.

„Mamy świadomość, że sytuacja wiązała się z ogromnym stresem i niedogodnościami dla pasażerów. Wszystkich, którzy podróżowali w niekomfortowych warunkach, a zwłaszcza tych, którzy nie dotarli na defiladę przepraszamy” – czytamy w komunikacie Kolei Śląskich.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Brutalny mord! Zastrzelili i spalili Łukasza z Chorzowa! NOWE FAKTY

Zniszczone krawężniki i miejska zieleń. Szkody po defiladzie [WIDEO]

Mobilny outlet Biedronki! Przeceny nawet do 70%

Ostrzeżenie dla kierowców! Nowa metoda złodziei

źr. Koleje Śląskie

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close