KrajRegion

Złapany na gorącym uczynku. Nielegalny wysyp odpadów w Bytomiu

Nielegalne składowanie odpadów w Bytomiu. Policja zatrzymała 5 osób w wieku od 33 do 67 lat. Sama była też świadkiem, jak kierowca wysypywał odpady z Niemiec na terenie nieużytków przy ul. Pasteura.

 

Policjanci z wydziału zwalczającego przestępstwa gospodarcze uzyskali informację, że do Bytomia ma przyjechać ciężarówka z nielegalnymi odpadami. Było to w styczniu ubiegłego roku. Wtedy też policjanci byli świadkami tego, jak kierowca ciężarówki wjechał na teren nieużytków przy ul. Pasteura i rozpoczął wysypywanie odpadów z naczepy. Mundurowi powstrzymali kierowcę i przystąpili do kontroli dokumentów przewozowych. Okazało się, że był to transport tworzyw sztucznych z Niemiec. Miejscem docelowym miało być jednak inne miasto w województwie śląskim. Ze względu na braki w dokumentacji przewozowej i podejrzenie popełnienia przestępstwa, policjanci przejęli naczepę wraz z zawartością. Wezwano na miejsce straż pożarną oraz pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w celu sprawdzenia szkodliwości odpadów.

W wyniku prowadzonego przez ponad rok śledztwa, w ubiegłym tygodniu, mundurowi zatrzymali 5 osób w wieku od 33 do 67 lat. Wszystkim prokurator przedstawił zarzuty dotyczące transgranicznego transportu odpadów. Wobec zatrzymanych zastosowano policyjny dozór oraz poręczenia majątkowe. Postępowanie jest w toku. Zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Brutalny mord! Zastrzelili i spalili Łukasza z Chorzowa! NOWE FAKTY

Zniszczone krawężniki i miejska zieleń. Szkody po defiladzie [WIDEO]

Mobilny outlet Biedronki! Przeceny nawet do 70%

Ostrzeżenie dla kierowców! Nowa metoda złodziei

źr. KMP Bytom

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close