RegionWiadomość dnia

Koronawirus na Śląsku: 170 nowych przypadków 1 czerwca! Aż 111 to górnicy

170 nowych przypadków koronawirusa w woj.śląskim – informują służby sanitarne. Aż 111 pozytywnych wyników, to testy wykonane wśród górników śląskich kopalń.

 

 

Zobacz także: Sytuacja z koronawirusem w śląskich kopalniach opanowana?


Szczegółowe dane dotyczące zakażeń, o jakich w poniedziałek, 1 czerwca poinformowało Ministerstwo Zdrowia, przekazał Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach:

-Zakażeniu koronawirusem ulegli kolejni mieszkańcy naszego województwa: 111 pracowników kopalń, 4 mieszkańców powiatu zawierciańskiego (najstarszy 70, najmłodszy 47 lat), 24 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (najstarszy 79, najmłodszy kilka dni), 2 mieszkańców Bytomia (w średnim wieku i starszy), młoda mieszkanka Tychów, 2 mieszkańców Zabrza (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu bielskiego (2 kobiety: w średnim wieku i w sile wieku oraz mężczyzna w sile wieku), 8 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 57, najmłodszy 2 lata), 4 mieszkańców Katowic (najstarszy 64, najmłodszy 7 lat), starszy mieszkaniec Rybnika, starszy mieszkaniec powiatu rybnickiego, 2 mieszkanki Gliwic (nastolatka i kobieta w średnim wieku), młody mieszkaniec Orzesza, 2 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (nastolatek i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (dziecko, młoda kobieta i mężczyzna w średnim wieku), mieszkanka Jastrzębia – Zdroju w średnim wiekuinformuje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

 

Sytuacja w śląskich kopalniach się stabilizuje, co nie oznacza, że jest dobra. -Obecnie jest 4 125 zakażonych górników, z czego 3 291 zostało zidentyfikowanych w badaniach przesiewowych. Jutro rusza kolejny etap testów w KWK Zofiówka oraz w tym tygodniu planowane są badania przesiewowe w KWK Ziemowit – czytamy w komunikacie ŚUW w Katowicach.

Niektóre dane są właśnie korygowane. -Informujemy, iż wkradł się błąd w wypowiedzi rzecznika ministra zdrowia Wojciecha Andrusiewicza: obecnie w KWK Ziemowit wykryto 9 przypadków zakażeń wśród pracowników tej kopalni. Ponad 500 zakażeń wykryto w czasie badań przesiewowych w KWK Zofiówkainformują służby prasowe wojewody śląskiego.

Rośnie liczba osób, które wygrały walkę z COVID-19. Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, 94 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 7 z nich wymagało hospitalizacji, pozostali przebywali w swoich domach i tam dochodzili do zdrowia pod nadzorem służb sanitarnych. Najstarszy ma 84 lata – to mieszkanka Bielska – Białej, najmłodszy ma 3 lata i mieszka w Katowicach. Łącznie mamy 1873 osób wyleczonych.

 

Po dodaniu najnowszych danych, liczba zakażonych koronawirusem wynosi już 23 987 osób. 1 065 to przypadki śmiertelne. W województwie śląskim mamy potwierdzonych testami 8 422 przypadków koronawirusa. Zmarło do tej pory 208 zakażonych osób. Służby w woj.śląskim przebadały do tej pory 82 200 próbek.

 

autor: Wojciech Żegolewski
źródło: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach/WSSE w Katowicach

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close