RegionŚwiatWiadomość dnia

Lotnisko w Pyrzowicach na czarnej liście. Chodzi o COVID-19

Lotnisko w Pyrzowicach znalazło się na czarnej liście EASA. Ma to związek z tym, że na Śląsku jest odnotowywanych najwięcej zachorowań na COVID-19. Umieszczenie na liście skutkuje obowiązkową kwarantanną po podróży do Grecji. Greccy dyplomaci uspokajają.

 

 

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

Powołując się na słowa greckich dyplomatów, jeśli choć jedno lotnisko z danego kraju znajduje się na czarnej liście EASA, to oznacza to obowiązkową kwarantannę, dla wszystkich podróżujących z tego kraju do Grecji. Wszystko to związane jest z szalejącą na świecie pandemią koronawirusa. Lotnisko w Pyrzowicach znajduje się na Śląsku, w którym jak dotąd jest odnotowywany najwyższy wskaźnik zakażeń SARS-COV2. Przesiewowe badania górników wykazały kilka poważnych ognisk koronawirusa w naszym regionie, co skupuje wpisaniem lotniska na czarną listę, na której lądują tego typu placówki z zagrożonych epidemicznie terenów.

 

Jak czytamy na łamach RMF 24Zdaniem greckiego dyplomaty, jeżeli chociaż jedno lotnisko jakiegoś kraju jest na tej liście to „na obecną chwilę obywatele tego kraju objęci są obowiązkiem kwarantanny w Grecji”. Oznacza to, że mimo, że np. lotniska w Balicach czy w Warszawie na liście nie ma, to Polacy i tak nie mogą z nich polecieć do Grecji bez konieczności odbycia kwarantanny na miejscu. Dyplomata przekonuje, że  dotyczy to także innych obywateli UE np. Holendrów czy Francuzów.

 

Warto dodać, że od dzisiaj zostają uruchomione loty krajowe na terenie RP. W dalszej kolejności zostaną odwieszone loty międzynarodowe. Jednak taka decyzja EASA wpływa na to, że  nasi obywatele muszą by poddani obowiązkowej kwarantannie na terenie Grecji. Informacje na liście są aktualizowane za godziny na godzinę, więc jeśli sytuacja w naszym regionie się poprawi to wtedy lotnisko w Pyrzowicach zostanie wykreślone z czarnej listy i tym samym zniesiona zostanie obowiązkowa kwarantanna.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

źródło: RMF 24
red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close