RegionWiadomość dnia

Piontkowski: Dzieci nie wrócą do szkół. Normalne nauczanie możliwe od września

Według Ministra Edukacji Narodowej Dariusza  Piontkowskiego, do 26 czerwca będzie realizowane kształcenie na odległość. W związku z epidemią koronawirusa dzieci nie wrócą do szkół. Na czas nadchodzących egzaminów, zaplanowano dni wolne od zdalnych zajęć dydaktycznych.

Wieczór zbrodni z serialem „Prawo i Porządek” w TVS

– Do 26 czerwca będzie realizowane kształcenie na odległość. Przed wakacjami uczniowie nie powrócą już do tradycyjnych zajęć stacjonarnych – poinformował minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, na łamach RMF 24. Cała sytuacja jest spowodowana epidemią koronawirusa, która od 4 marca bezustannie w Polsce trwa. Dodatkowo Minister Edukacji Narodowej poinformował, że podczas przeprowadzania egzaminów (matury od 8 czerwca i egzamin ośmioklasisty od 16 czerwca) bedą przewidziane dni wolne od zdalnych zajęć dydaktycznych dla uczniów.

W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach. Przypomnę, że jest możliwość odbywania konsultacji, one będą mogły się odbywać do końca zajęć dydaktycznych, ale już fizycznie w dużych grupach całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami. Mamy nadzieję, że będzie to możliwe już od września tego roku. – informuje Piontkowski. 

Edukacja w szkołach została zawieszona 12 marca br. ze względu na pandemię COVID-19. Od 25 marca br. wprowadzono obowiązkowe zdalne nauczanie, jako zastępczą metoda edukacji dla uczniów. Żłobki, przedszkola i klasy od 1 do 3 otwarto niedawno. Jednak w związku. tym, że jest już czerwiec to uczniowie nie wrócą do szkół. Edukacja w trybie normalnym powinna wrócić dopiero od wrzesnia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku! Wojewoda śląski ostrzega!

Apel Rzecznika Praw Dziecka – Do każdej oceny uczniów plus jeden

Chorzowskie Zoo będzie otwarte od 1 czerwca! Odwiedzicie?

źródło: RMF 24

red: B. Bednarczuk
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close