Kategorie

„Ponad przedmiotami”, czyli Kongres Oświaty w Katowicach

Kongres Oświaty Katowice 2018 odbędzie się 10 kwietnia w Muzeum Śląskim. Wydarzenie to kontynuuje tradycję rozpoczętą w 2013 roku na Uniwersytecie Śląskim.

 

Tegoroczna edycja jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Śląskiego (reprezentowanego  przez Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego), Miasta Katowic i Muzeum Śląskiego.Głównym celem Kongresu jest wymiana poglądów, pomysłów i idei w gronie osób realizujących i odpowiedzialnych za kształcenie dzieci i młodzieży – nauczycieli, psychologów i pedagogów, a także dyrektorów oraz wicedyrektorów szkół wszystkich szczebli. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął UNICEF Polska.Organizatorzy stawiają sobie za zadanie integrację środowiska pedagogicznego, wzbogacenie wiedzy na temat nowoczesnych metod kształcenia i innowacji w edukacji, upowszechnienie rozwiązań służących skutecznej realizacji zadań szkół i placówek, w szczególności przez promowanie przykładów dobrych praktyk.

Kongres odbędzie się pod hasłem „Ponad przedmiotami”. Ideą przewodnią jest interdyscyplinarność. Prowadzący wykłady i warsztaty zaprezentują wartości i korzyści nauczania ponad dyscyplinami – nawet w ramach standardowego programu nauczania. „Rzeczywistość nie jest jednorodna,a nowoczesna edukacja powinna za tą złożonością podążać. Dlatego też szczególną troską organizatorów są uczniowie uzdolnieni, dla których mocne sprofilowanie kształcenia jest ograniczeniem w rozwoju intelektualnym. Pragniemy zaprezentować sposoby współpracy z takim uczniem, wskazać nauczycielom narzędzia wspomagające indywidualny rozwój, a także zaproponować innowacyjne formy edukacji międzyobszarowej” – mówi prof. dr hab. Ryszard Koziołek, dyrektor Kolegium ISM, jednostki, która w Uniwersytecie Śląskim kształci studentów indywidualnie i właśnie interdyscyplinarnie.

Integralną częścią Kongresu będą warsztaty z twórcami najciekawszych interdyscyplinarnych projektów edukacyjnych, łączących tematy z pogranicza m.in. takich dziedzin, jak: fizyka, geografa, biologia i historia.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Warunkiem jest wcześniejsza rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.Każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat potwierdzający udział w Kongresie Oświaty Katowice 2018.

Więcej informacji:
http://kongresoswiaty.us.edu.pl/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button