KrajRegion

Zatrzymany kurier oszustów „na wnuczka”. To 22-letni mieszkaniec Śląska

Kluczborscy kryminalni zatrzymali 22-latka, który odebrał pieniądze od seniorki oszukanej metodą „na wnuczka”. Kobieta przekazała mężczyźnie blisko 30 tys. zł. Kryminalni zatrzymali podejrzanego na terenie Śląska, gdy uciekał z wyłudzonymi pieniędzmi. Teraz mężczyźnie grozi nawet do 8 lat więzienia.

 

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

W ostatnim tygodniu sierpnia br., do mieszkańców powiatu kluczborskiego (woj. opolskie) rozdzwoniły się telefony od oszustów, którzy chcieli wyłudzić pieniądze, m.in. metodą „na wnuczka” lub „na córkę”. Kluczborscy policjanci tylko jednego dnia otrzymali blisko 10 takich zgłoszeń. Większość osób zorientowała się, że to próba wyłudzenia pieniędzy i przerywała połączenia. Ofiarą oszustów padła niestety 70-letnia mieszkanka powiatu kluczborskiego.Do seniorki zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Przekazała jej informację o rzekomo spowodowanym przez jej męża śmiertelnym wypadku. Po chwili w słuchawce odezwała się inna kobieta, tym razem podająca się za policjantkę. „Funkcjonariuszka” poinformowała seniorkę, że mężczyzna nie trafi do więzienia, lecz potrzebne są pieniądze – 120 tys. zł. Wystraszona i zdezorientowana kobieta oświadczyła, że nie posiada takiej sumy pieniędzy, a dysponuje jedynie kwotą 30 tys. zł, które może przekazać. Dalszą część rozmowy kontynuował już fałszywy prokurator, który zapewnił seniorkę o słuszności swojej decyzji, jednocześnie udzielając dalszych instrukcji. Chwilę później pod dom pokrzywdzonej podjechał mężczyzna, który zabrał zapakowane pieniądze.
 

Po tym, jak „kurier” odjechał kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i poinformowała o tym fakcie policję. Kluczborscy kryminalni wiedzieli, że w tym przypadku liczy się czas. Szybko ustalili, że mężczyzna odjechał w kierunku Śląska i ruszyli za nim w pościg. Fałszywy kurier został zatrzymany kilkadziesiąt kilometrów od miejsca przestępstwa.

Zatrzymanym okazał się być 22-letni mieszkaniec Śląska. W samochodzie, który prowadził, policjanci zabezpieczyli w całości pieniądze chwilę wcześniej odebrane od pokrzywdzonej mieszkanki powiatu kluczborskiego. 22-latek trafił do policyjnego aresztu, a pieniądze wróciły do poszkodowanej. Teraz młodym mężczyzną zajmie się sąd. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Trwają drugie nabory na studia. Kierunek lekarski na WST bije rekordy popularności

Koronawirus zdemolował mu płuca. Pan Grzegorz jest po przeszczepie w Zabrzu [WIDEO

Ksiądz z koronawirusem! cztery klasy szkoły podstawowej wysłane na kwarantannę

 

źr. policja.pl

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close