RegionWiadomość dnia

Powstała polsko-słowacka droga krzyżowa w Beskidzie Żywieckim. Ma 14 kilometrów długości

14 stacji w postaci wielkich głazów z napisami w dwóch językach, 11 po polskie stronie i 3 po stronie słowackiej. Tak wygląda nowa polsko-słowacka droga krzyżowa, którą przygotowano w Beskidzie Żywieckim. Trasa dla wiernych ma łacznie 14 kilometrów.

Sprawdźcie HITY i NOWOŚCI w jesiennej ramówce TVS!

To część transgranicznego projektu, który realizują parafie po obu stronach granicy – w Zwardoniu i Skalitém. Wśród wyznaczonych celów jest jeszcze m.in. renowacja zabytkowego ołtarza Matki Bożej w zwardońskim kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.  – czytamy na łamach strony internetowej Radia Bielsko. Droga krzyżowa ma 14 kilometrów długości. Na wiernych czekają stacje symbolizujące drogę, jaką przebył Jezus w postaci dużych głazów, na których znajdują się napisy po polsku i słowacku. Warto dodać, że całe przedsięwzięcie było w 90 % dofinansowane. Trangraniczny projekt zakłada również utworzenie Katolickiej Rady oraz przeprowadzenie 9 mszy świętych, w których maja brać udział lokalni muzycy. 11 stacji z nowo powstałej drogi krzyżowej znajduje sie po polskiej stronie, 3 po słowackiej.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

W tym roku księża nie odwiedzą wiernych podczas kolędy. Wyjątkiem specjalne zaproszenia

Koronawirus w liczbach: ZUS wypłacił blisko 1,3 mln zasiłków opiekuńczych na kwotę 912 mln złotych

Dyrektor Muzeum Auschwitz chce iść do więzienia za 13-letniego chłopca

źródło: Radio Bielsko
Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close