reklama
Kategorie

Chorzów nominowany w konkursie Zdrowy Samorząd!

reklama

Miasto Chorzów zostało nominowane w konkursie Zdrowy Samorząd za „Program profilaktyki przeciwobrzękowej dla osób po zabiegach z zakresu chirurgii onkologicznej zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2018-2020”.

 

 

Zapraszamy do głosowania  do 28 maja 2021 r. (do godz. 12) na Chorzów:
https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/zdrowy-samorzad-2021,94/miasto-chorzow,2971/

reklama

 

 

Silesia Flesz w TVS od poniedziałku do piątku: 16.00, 17.45, 20.00 i 23.00

Konkurs „Zdrowy Samorząd” organizują PortalSamorzadowy.pl, a także portal i magazyn Rynek Zdrowia. Do redakcji wpłynęło blisko 100 programów zdrowotnych zgłoszonych przez gminy, powiaty, a także województwa. Spośród zgłoszeń wybrano 30 nominowanych samorządów.  Rada Konsultacyjna konkursu wyłoni laureatów. Nagrody – statuetki „Zdrowy Samorząd 2021” – zostaną przyznane w kategoriach:
a. Zdrowa Gmina/ Miasto;
b. Zdrowy Powiat
c. Zdrowe Województwo.

Wiele zależy też od Was. Jeden z projektów otrzyma bowiem nagrodę czytelników RynekZdrowia.pl i PortalSamorzadowy.pl. Do 28 maja 2021 r. (do godz. 12) trwa głosowanie czytelników. Każdy może oddać głos „za” lub także „przeciw” każdemu ze programów profilaktycznych i prozdrowotnych polskich samorządów.

Informacje nt. „Programu profilaktyki przeciwobrzękowej dla osób po zabiegach z zakresu chirurgii onkologicznej zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2018-2020”

„Program profilaktyki przeciwobrzękowej dla osób po zabiegach z zakresu chirurgii onkologicznej zamieszkałych na terenie Miasta Chorzów na lata 2018-2020”

Obrzęk limfatyczny jest zaburzeniem nie tylko kosmetycznym, powodującym zwiększenie obwodu kończyn, ale także procesem upośledzającym funkcje układu limfatycznego oraz prowadzącym do poważnych powikłań. Pacjenci po operacjach związanych z chorobą nowotworową są szczególnie narażeni na wystąpienie patologicznego obrzęku. Program skierowany był do mieszkańców Chorzowa, u których lekarze zdiagnozowali obrzęk limfatyczny kończyn górnych, dolnych lub zagrożenie jego wystąpieniem do roku po przeprowadzeniu zabiegów z zakresu chirurgii onkologicznej z powodu chorób nowotworowych (rak sutka, rak szyjki macicy, rak trzonu macicy, rak gruczołu krokowego, sromu, jajnika, czerniaka oraz chłoniaka). Kwalifikację do programu prowadził lekarz ze specjalizacją z zakresu chirurgii, a także chirurgii naczyniowej lub angiologii.

Co obejmował przebieg programu?

Przebieg programu obejmował:
– wybór realizatora,
– opracowanie, wydruk, a także kolportaż materiałów informacyjno-edukacyjnych,
– wykonanie zaplanowanych świadczeń przez realizatora dla każdego uczestnika, tj.: konsultacja lekarska wstępna, a także końcowa, ustalenie indywidualnego programu postępowania przeciwobrzękowego przez lekarza, 1 konsultacja psychologa oraz 40 zabiegów fizjoterapeutycznych opartych na metodzie CDT, składających się z manualnego drenażu limfatycznego, kompresoterapii z użyciem bandaży, kinezyterapii indywidualnej, pielęgnacji skóry, edukacji i instruktażu postępowania przeciwobrzękowego,
– prowadzenie dokumentacji programu,
– nadzór jak również monitorowanie i ewaluację.

Do udziału w programie w latach 2018-2020 zgłosiło się łącznie prawie 240 uczestników. Łącznie na realizację programu w latach 2018-2020 Miasto Chorzów poniosło koszty w wysokości 191 822,80 zł. Realizatorem programu było Polskie Towarzystwo Limfologiczne z siedzibą w Chorzowie.

Źródło: mojchorzow.pl

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Ciało 11-letniego Sebastiana było w kartonie, przy garażu. Rusza śledztwo w sprawie wstrząsającej zbrodni!

Ale kwota! Śląsk dostanie 2 miliardy euro z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji

Wszystkich nas policzą. Metropolia opracowuje system liczenia pasażerów [WIDEO]

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button