reklama
Kategorie

Stworzyli pierwszy mural w Katowicach. Teraz artyści podejmą się kolejnego zadania [WIDEO]

reklama

Po prawie 30 latach wrócili do Katowic, żeby znów zostawić tu swój ślad. W 1991 roku
przyjechali na zaproszenie Polskiego Klubu Ekologicznego i stworzyli pierwszy w historii miasta mural. Dziś grupa szwedzkich artystów street-artowych podejmuje się kolejnego zadania. Celem jest mur na podporach kolejowych przy ul. Francuskiej i Tylnej Mariackiej.

 

Punkty za szczepienia w Katowicach! Kto zapłaci za defiladę?

TOP 5 Silesia Flesz – Premiera niedziela 19:50

 

reklama

– To będzie fragment, kolaż tamtego obrazu. Jeśli ludzie rozpoznają ten obraz, a myślę że niektórzy dadzą radę to zrobić, dostrzegą podobieństwa. Kiedy malowaliśmy lata temu mnóstwo ludzi przychodziło to zobaczyć. Jeśli ktoś spotkał nas wtedy i zobaczy to teraz, to będzie bardzo zabawne jeśli podejdzie i się z nami przywita. Bardzo byśmy chcieli żeby tak się stało. Tamten obraz dotyczył zagadnienia klimatu. Nazwaliśmy go rewolucja zanieczyszczeń. To czas by pomyśleć o tym temacie – mówi Pärra Von Andreasson, artysta z grupy RUSKIG ÅNGEST.

SILESIA FLESZ NAJNOWSZE VIDEO

W swoim najnowszym dziele artyści ponownie podejmą wątki ekologiczne. Praca ma zainteresować przechodniów tematyką ochrony środowiska naturalnego. Mural powstawać będzie etapami – w najbliższą sobotę i niedzielę. Dziś artyści zaczęli szkic, zwiedzili także wystawę opisującą rozwój hip-hopu na Górnym Śląsku, którą można oglądać w Muzeum Śląskim.

– Ich wizyta bardzo mocno odcisnęła się na naszej lokalnej scenie street-artu. Można powiedzieć, że były to pierwsze sygnały że jest potrzeba działania w tej płaszczyźnie. Skontaktował nas z przedstawicielem grupy kurator wystawy Szymon Kobylarz. Dzięki nim dostaliśmy kilka bardzo cennych obiektów. Artyści wyrazili chęć przyjechania i kolejnej wizyty, więc postaraliśmy stworzyć swojego rodzaju historyczną klamrę – mwi Agata Polak, koordynator wystawy „Zajawka. Śląski Hip-Hop 1993-2003”.

Której efekty będą mogli niedługo podziwiać przechodnie. Panoramę pracy sprzed blisko 30 lat, jak i nagrania z momentu jej powstawania można oglądać w Muzeum Śląskim. Wystawa „Zajawka. Śląski hip-hop 1993-2003” dostępna jest dla zwiedzających do końca września.

Autor: Sandra Hajduk

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

NIESAMOWITE! Ma 95 lat i przeszła 1000 kilometrów na Jasną Górę! [ZDJĘCIA]

Nowy sposób złodziei. Bądź sprytniejszy, nie daj się oszukać!

Jaworzno: SZOK! Masturbował się w piekarni przy dzieciach 

reklama

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button