RegionZdrowie

Szpital Śląski w Cieszynie uruchomił najwyżej położone w Polsce lądowisko dla helikopterów ratunkowych

Ostatnie lata dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie to czas dynamicznego rozwoju. W obliczu trudnej sytuacji szpitali w kraju i zmieniającego się prawa, cieszyński szpital prowadzi działalność leczniczą na najwyższym poziomie i prężnie realizuje kolejne zadania, aby sprostać wymogom nakładanym na placówki ochrony zdrowia.

 

 

Zegarmistrz z Bytomia przekonał się o sile internetu!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Zgodnie z przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia nałożonymi na wszystkie szpitale posiadające Szpitalne Oddziały Ratunkowe, Szpital Śląski w Cieszynie został zobowiązany do realizacji  tej inwestycji. W przeciwnym wypadku, bez lądowiska cieszyńska placówka musiałaby zamknąć Szpitalny Oddział Ratunkowy, obsługujący niemal 33 tys. pacjentów rocznie i przekształcić go w Izbę Przyjęć, tracąc kwotę 5,5 mln złotych rocznie ze swojego budżetu.

Szpital Śląski w Cieszynie właśnie ukończył budowę lądowiska wyniesionego na Pawilonie Łóżkowym dla śmigłowców ratunkowych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. To jedna z najważniejszych inwestycji w historii szpitala, dzięki której staje się jednym z najnowocześniejszych w tym zakresie szpitali w Polsce.

Szpital Śląski w Cieszynie uruchomił najwyżej położone w Polsce lądowisko dla helikopterów ratunkowych (fot. Szpital Śląski)
Szpital Śląski w Cieszynie uruchomił najwyżej położone w Polsce lądowisko dla helikopterów ratunkowych (fot. Szpital Śląski)

Szpital Śląski w Cieszynie, w myśl przepisów, do końca 2020 roku musi dysponować lądowiskiem. Udało nam się z sukcesem zrealizować tę ważną inwestycję w terminie. Lądowisko daje możliwość niesienia natychmiastowego ratunku pacjentom, którzy będą transportowani bezpośrednio do SOR, gdzie uzyskają pomoc w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Zyskane dzięki temu cenne minuty mogą decydować o życiu pacjenta. – mówi Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Koszt budowy lądowiska i doposażenia SOR to 7 mln 400 tys. zł. Niecałe 3 mln 100 tys. zł to środki pozyskane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z kolei z budżetu państwa uzyskano blisko 1,5 mln zł.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE

Magdalena Kasiborska z Zabrza została Miss Polski 2019! [ZDJĘCIA]

Ministranci z Katowic nagrali cover ONA BY TAK CHCIAŁA Ronnie Ferrari. Jest epicko! [WIDEO]

Wybuch gazu w Szczyrku miał związek z przerwaniem gazociągu! Biegli są pewni [WIDEO]

 

źr. inf.prasowa

Tagi
Pokaż więcej

Zobacz również

1 thought on “Szpital Śląski w Cieszynie uruchomił najwyżej położone w Polsce lądowisko dla helikopterów ratunkowych”

  1. Szpital w Cieszynie cały czas się rozwija i oby tak dalej. Lądowisko na pewno się przyda, bo na południu naszego województwa tego bardzo brakowało

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

×

Szanowni Państwo, w związku z obowiązywaniem przepisów RODO informujemy, iż jako podmiot przetwarzający dane osobowe realizujemy swoje obowiązki zgodnie z nowymi standardami. Prosimy o zapoznanie się kliknij by zapoznać

Close